Grzegorz Sroczyński

Grzegorz Sroczyński
 • Konfederacja, elektromobilność i 'Krok niewystarczający, żeby wygrać wybory', czyli Trzaskowski zamiast Tuska
 • PiSowscy wujowie - co mówią, co myślą? I czy waloryzacja 500 plus to będzie 'game over' dla opozycji

  PiSowscy wujowie - co mówią, co myślą? I czy waloryzacja 500 plus to będzie "game over" dla opozycji

  W najnowszym "Sabacie Symetrystów" między innymi: o PiSowskim elektoracie, z którym regularnie rozmawia nasz dzisiejszy gość, o sensie "300 plus dla sołtysów", o łagodnej (dla PiS-u) zimie i arogancji liberalnych elit, które nie rozumieją jak szkodliwa to postawa. O przedwyborczej retoryce z kasą z UE i liberalnych meltdownach. W Sabacie po raz pierwszy gości Grzegorz Wysocki - dziennikarz portalu gazeta.pl.

 • 'Czy Jan Paweł II wygrał już wybory dla PiS-u?' Oraz kto i dlaczego milczy o wyroku na Justynę Wydrzyńską

  "Czy Jan Paweł II wygrał już wybory dla PiS-u?" Oraz kto i dlaczego milczy o wyroku na Justynę Wydrzyńską

  Wyrok dla proaborcyjnej aktywistki, przedwyborcze objazdy Tuska oraz Kaczyńskiego z Morawieckim po kraju i wojna kulturowa o Jana Pawła II - to najważniejsze tematy najnowszego odcinka Sabatu Symetrystów. Grzegorz Sroczyński i Galopujący Major wraz z Adrianą Rozwadowską zastanawiają się, dlaczego wyrok na Justynę Wydrzyńską za pomoc przy aborcji nie znalazł się na czołówkach gazet. Analizują, dlaczego gawędziarstwo Tuska nie działa a gawędziarstwo Kaczyńskiego chyba wręcz przeciwnie. Zastanawiają się też, czy "PiS załatwił opozycję (...) papieżem", czy też raczej temat ten ucichnie w ciągu dwóch tygodni.

 • Czy 'atak na JP2' wytnie PiS w wyborach, czy wzmocni? 'Ta kampania będzie walcem polaryzacyjnym'

  Czy "atak na JP2" wytnie PiS w wyborach, czy wzmocni? "Ta kampania będzie walcem polaryzacyjnym"

  "Często rozumiem przedziwne rzeczy, ale tej fali łajdactwa, która dzieje się po śmierci Mikołaja, zwłaszcza po stronie PiSu i propisowskich mediów, nie rozumiem" - mówi Marcin Meller podkreślając, że nie rozumie także, dlaczego po stronie PiS nie znalazła się choć jedna osoba, mająca odwagę uderzyć się w piersi. Dziś wyjątkowo bez Majora, omawiamy dwie najważniejsze sprawy z tego tygodnia, ta druga to "atak" i "obrona" Jana Pawła II. O tym, komu brakuje wstydu, gdzie leży granica, przed którą należy wyhamować emocje i dlaczego nie da się połowy społeczeństwa wystawić za okno dyskutują Januszewska, Meller i Sroczyński.

 • Kto się boi, że obywatele zagłosują tak, jak myślą? 'Żadnego referendum o aborcji nie będzie'

  Kto się boi, że obywatele zagłosują tak, jak myślą? "Żadnego referendum o aborcji nie będzie"

  Czy Donald Tusk pomysły mieszkaniowe ściągnął od lewicy, czy od PiSu? Czy pomysł referendum w sprawie aborcji to polityczna rzeźnia? A może przyszłością jest to, że państwo będzie dopłacać do aborcji w innych krajach? I czy czasem najbardziej referendum w tej sprawie nie boi się lewica? O tych, i wielu innych tematach aktualnego wzmożenia komentariatu w dzisiejszym "Sabacie Symetrystów".

 • 'Największymi symetrystami są wyborcy'. Czyli kto sobie już polatał a kto jeszcze nie

  "Największymi symetrystami są wyborcy". Czyli kto sobie już polatał a kto jeszcze nie

  Dlaczego Polaków nie ruszają kolejne afery? Bo nie wierzą, że gdy przyjdzie po wyborach nowa ekipa to coś się zmieni. Łukasz Pawłowski, prezes Ogólnopolskiej Grupy Badawczej, omawia w Sabacie stan wyborczej gry, Galopujący Major wyjaśnia, na czym polega gra w "pokaż mi swojego Bidena", a Sroczyński mówi o tym, czemu okrzyk "przeproście" jest głośniejszy niż "chodźcie z nami".

 • Co jest największym problemem opozycji w Polsce? Rekonstrukcja tajnej narady w Sabacie Symetrystów
 • Wszystkie lewicowe mrugnięcia Tuska. I przydatna patologiczna funkcjonalność

  Wszystkie lewicowe mrugnięcia Tuska. I przydatna patologiczna funkcjonalność

  Nareszcie Hołownia posłuchał symetrystów - cieszy się Major i wieszczy, że to nie koniec afery wokół list opozycji. Sroczyński broni Mamy Ginekolog, a dzisiejszy gość Michał Danielewski zastanawia się, dlaczego PiS jeszcze nie wykorzystał tej sprawy do szczucia na elity ale też zwraca uwagę na "dobrodziejstwo" patologicznej funkcjonalności systemu ochrony zdrowia.

 • Co wspólnego mają wyborcy opozycji z wkurzonymi na drag queens gejami?
 • 'Zidiocenie z antypisizmu', czyli komu wszystko kojarzy się z jednym

  "Zidiocenie z antypisizmu", czyli komu wszystko kojarzy się z jednym

  Symetrystom nie smakuje grillowany Hołownia, za to chętnie grillują Sikorskiego czy Rostowskiego. Oraz pewnego znanego publicystę, którego twitterowa działalność we wspomnianej sprawie sięgnęła już, zdaniem gościa "Sabatu", Marcina Mellera, poziomu kału. Nie brakuje też w najnowszym wydaniu podcastu mocnej krytyki polityki Niemiec w sprawie dozbrajania Ukrainy.

 • Staśko: 'Cancelling kiedyś był narzędziem do ujawniania sprawców przemocy. Dziś bywa groteskowy'
 • 'Jest partia, która realizuje lewicowy program. Nazywa się PiS' O co Sroczyński i Major kłócą się z Wosiem
 • 2022 to straszny rok. Symetryści z Dominiką Wielowieyską podsumowują mijających 12 miesięcy

  2022 to straszny rok. Symetryści z Dominiką Wielowieyską podsumowują mijających 12 miesięcy

  Wojna, uchodźcy, KPO, powrót Tuska, klęska Nowego Ładu: co według autorów podcastu i gościni było najważniejsze w 2022 roku? To listy autorskie, nie brakuje zaskoczeń. Autorskie, bo każde z uczestników tego wydania Sabatu Symetrystów proponuje i komentuje 5 jego/jej zdaniem najważniejszych wydarzeń mijającego roku, naprawdę zatem jest czego posłuchać - oczywiście nie tylko jeśli chodzi o liczbę.

 • Jacek Kurski w Banku Światowym to nie mem [SABAT SYMETRYSTÓW]

  Jacek Kurski w Banku Światowym to nie mem [SABAT SYMETRYSTÓW]

  30 baniek (sorry, milionów złotych) dla piłkarzy a przepalanie państwowych pieniędzy na imprezy sportowe za "duże bańki", czyli miliardy. Kanclerz Scholtz z założonymi rękami i nowe stanowisko Jacka Kurskiego - to tylko niektóre tematy dzisiejszego "Sabatu symetrystów". Plus: na jakim tle albo w jakim towarzystwie czyj symetryzm błyszczy, a czyj blednie?

 • Jedni w PiSie upajają się na wesoło, inni na smutno. Upojenie władzą, takie czy inne, wkurza wyborców

  Jedni w PiSie upajają się na wesoło, inni na smutno. Upojenie władzą, takie czy inne, wkurza wyborców

  "Upojenie władzą przypominać może upojenie alkoholowe" - podkreśla w Sabacie Symetrystów socjolog, prof. Jarosław Flis. "I tak jak w przypadku tego alkoholowego, upojenie władzą może oznaczać dla upojonego, że im gorzej sobie radzi, tym bardziej jest przekonany, że radzi sobie coraz lepiej. I to ludzi denerwuje" - dodawał socjolog. Z prof. Flisem rozmawiamy nie tylko o upojeniu władzą ale też o "polskich" zachowaniach francuskich prezesów, spadającej inflacji i przykrywaniu prawdziwych problemów awanturami.

 • Euforia opozycji, która nie zauważa, że Platforma powoli nasącza się PiS-em

  Euforia opozycji, która nie zauważa, że Platforma powoli nasącza się PiS-em

  Major dwie audycję temu przewidział kolaboracje członków PiS z Platformą, więc nie jest zdziwiony tym, co wydarzyło się na Śląsku. Magdalena Biejat ostrzega przed powrotem liberalnej polityki, a Sroczyński krytykuje Twittera i życie w stylu "od g*wnoburzy do g*wnoburzy." W najnowszym Sabacie Symetrystów dużo też o Elonie Musku oraz o szefach polskich mediów, którzy mają zachowywać się jak Musk.

 • Płoty antyrakietowe, czyli jak (głupio) komentariat zareagował na zabłąkaną rakietę w Przewodowie

  Płoty antyrakietowe, czyli jak (głupio) komentariat zareagował na zabłąkaną rakietę w Przewodowie

  Rozmowę w najnowszym "Sabacie symetrystów" rozpoczynamy od komentarza do komentarzy po wydarzeniach w Przewodowie w powiecie hrubieszowskim, przechodzimy jednak także do zbliżających się wyborów w Polsce i pytań o pozycję startową koalicji i opozycji z kluczowym pytaniem, czy inflacja i, szerzej, gospodarka jest już tak gorącym kartoflem dla PiS-u, że chętnie oddałby już władzę czy też wręcz przeciwnie: partia rządząca liczy na katharsis i nowe otwarcie?

 • Kaczyński działa według zasady 'dziel, rządź i nas wkręcaj'. Oraz co z tą wódą. I rodzeniem dzieci
 • Polityk-terapeuta potrzebny od zaraz, czyli jakie bomby trzeba rozbroić przed wyborami? I kto wykorzysta je dla siebie
 • Jakie błędy popełniła Platforma? A może nie popełniła żadnych? Szubartowicz kontra Symetryści

  Jakie błędy popełniła Platforma? A może nie popełniła żadnych? Szubartowicz kontra Symetryści

  W Sabacie Symetrystów dziś gorąco, Przemysław Szubartowicz spiera się z gospodarzami podcastu - o Platformę Obywatelską oraz o postpolitykę. Ta dyskusja jest także o istocie symetryzmu, granicy pomiędzy polityką socjalną a rozdawnictwem, współpracy lewicy z PiSem i polaryzacji w mediach, także tych społecznościowych. I o tym, co może wydarzyć się po wyborach. Wygranych albo przegranych przez PiS.