-
Kolejny blok mieszkalny odłączył się od systemu. Dzięki darmomodernizacji rachunki spadły o 90 proc.
W dobie kryzysu energetycznego oraz gwałtownie rosnących rachunków za prąd i ogrzewanie, coraz głośniej robi się na temat alternatywnych rozwiązań dla wspólnot mieszkaniowych. Przykładem są te dwa bloki, których mieszkańcy nie boją się zbliżającej się zimy. Poczynione inwestycje trochę ich kosztowały, ale zwracają się błyskawicznie.
-
Misja DART zakończona sukcesem. NASA: Chcemy mieć większe szanse niż dinozaury
NASA DART Mission. Wart 325 milionów dolarów, pierwszy w historii ludzkości test obrony planetarnej zakończył się wielkim sukcesem. Teraz przed naukowcami z NASA tygodnie badań i analiz. - Chcemy mieć większe szanse niż dinozaury 65 milionów lat temu - powiedział rzecznik NASA Glen Nagle.
-
Pierwszy w historii atak człowieka na asteroidę. Może odmienić przyszłość naszej planety
Atak NASA na asteroidę Dimorphos to misja kosmiczna DART w ostatniej fazie. Transmisję z całego zdarzenia, jakie będzie miało miejsce w Kosmosie, będzie można oglądać na żywo już dzisiaj w nocy.
-
Nowa definicja skrzyżowania. Lepiej uważaj, bo w tych miejscach zapłacisz 2 tys. złotych mandatu
Kolejne zmiany w przepisach drogowych od 21 września 2022. Lepiej sprawdź, co obejmuje nowa definicja skrzyżowania, bo pojawiły się tysiące miejsc, w których możesz dostać spory mandat.
-
Kontrowersyjna zmiana w kontrolach L4. "Jeszcze szersze pole do nadużyć"
Zwolnienia lekarskie 2022. Nowy poradnik ZUS dla osób kontrolujących pracowników przebywających na L4 zakłada jedną dużą zmianę. Z jednej strony pozwala ona na większą swobodę w tym, gdzie pracownik spędza swoje "chorobowe", z drugiej - daje większe pole do nadużyć.
-
Energetyka jądrowa wielką szansą dla rozwoju firm w Polsce. Zagraniczni inwestorzy kuszą liczbami
Elektrownia jądrowa w Polsce. Przyspieszyły rozmowy z trzema potencjalnymi partnerami z zagranicy. Jak przekonują inwestorzy z Korei, USA i Francji, rozwój energetyki jądrowej to wielka szansa dla polskich przedsiębiorstw. A to wiąże się z powstaniem tysięcy nowych miejsc pracy.
-
Dwa cyberataki na stronę eFaktura. Hakerzy mieli poczucie humoru. Wrzucili linki do stron erotycznych
W czasie trwania ogłoszonego w lutym br. alertu CHARLIE-CRP, dokonano cyberataku na polską rządową stronę eFaktura. Treści zamieszczone przez hakerów podobno wiszą na stronie od miesięcy, a rząd zorientował się dopiero we wtorek 20 września.
-
Energia jądrowa "to jedno z najbezpieczniejszych i najczystszych źródeł energii". Skąd biorą się obawy?
W dobie kryzysu energetycznego w Polsce i całej Europie wraca temat energetyki jądrowej. Niemcy planowali zamknięcie swoich elektrowni, ale zaczynają się wycofywać z wygaszania ostatnich reaktorów, które miały przestać działać do końca roku. W naszym kraju rząd coraz głośniej mówi o programie jądrowym, który miałby zostać zrealizowany do 2040 roku. Czy elektrownie jądrowe są bezpieczne? Skąd obawy?
-
Kopalniane odpady zamiast węgla. Tym będą palić tej zimy polskie ciepłownie
Węgiel z Indonezji, Australii, RPA i Kolumbii? Eksperci alarmują: to błoto, a my jesteśmy frajerami, że coś takiego skupujemy. "Wydali 20 mld zł na sprowadzenie do Polski 17 milionów ton błota, którego nikt w Polsce nie potrzebuje".
-
Wyciek w elektrowni jądrowej w Niemczech. Czy coś nam grozi? PAA wyjaśnia
Wyciek w elektrowni w Niemczech wywołał w Polsce małą panikę. Czy jest się czego bać? - Sytuacja radiacyjna w kraju jest w normie. Niemiecki dozór jądrowy potwierdził PAA, że incydent ten nie ma wpływu na bezpieczeństwo - czytamy w oficjalnym komunikacie.
-
Wakacje na Księżycu to twoje marzenie? Wkrótce będzie to możliwe...w Dubaju
W Dubaju powstanie jeden z najbardziej śmiałych projektów architektonicznych na świecie. Ma umożliwić doświadczenie przebywania na Księżycu tym, których nigdy nie będzie stać na prawdziwą podróż w Kosmos. Imponujących rozmiarów wierna replika Srebrnego Globu ma stanąć w ciągu czterech lat.
-
Czy to pewne? Na Marsie istniało kiedyś życie. Fenomenalne odkrycie łazika Perseverance
Te odkrycia przybliżą mieszkańców Ziemi do Czerwonej Planety. Kolejne badania łazika Perseverance pokazały ślady związków organicznych, które mogą być dowodem na istnienie życia na Marsie. Zdobyte próbki materii organicznej mają szansę umożliwić w przyszłości życie ludzi na tej planecie.
-
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny szykuje protest. "Sytuacja obnażyła słabość naszego systemu"
Aktywiści skupieni wokół Młodzieżowego Strajku Klimatycznego już za kilka dni wyjdą na ulice polskich miast. Chcą pokazać swój sprzeciw wobec polityki energetycznej naszego kraju. "Decydenci w Polsce i na świecie byli głusi na argumenty i to oni są bardziej odpowiedzialni za obecny kryzys energetyczny" - piszą w swoim apelu.
-
Czy tarcza solidarnościowa to wyrzucanie pieniędzy w błoto? "To tylko ograniczanie doraźnych skutków"
Jak zauważa Polski Alarm Smogowy, poprawa efektywności energetycznej polskich domów i mieszkań to jedyna - i wciąż pomijana w planach rządowych - skuteczna tarcza, która w najbliższych latach może uchronić Polaków przed skutkami kryzysu energetycznego. Zaproponowana we wrześniu tarcza solidarnościowa dot. prądu nie jest wystarczająca - tłumaczy PAS.
-
Atak hakerski na Revoluta. Dane dziesiątek tysięcy osób trafiły do sieci. Chodzi też o Europejczyków
Klienci Revoluta zostali zaatakowani metodą tzw. phishingu. Ponad 50 000 osób stało się ofiarami tego cyberataku. Jak chronić się przed hakerami, którzy stosują tę metodę kradzieży danych?
-
"Król panuje, ale nie rządzi". Czym więc zajmuje się król Wielkiej Brytanii na co dzień? Ma sporo zajęć
Nowy król Wielkiej Brytanii musi jeszcze poczekać na oficjalną koronację. Już dziś jednak przejął obowiązki po zmarłej Elżbiecie II. Choć teoretycznie brytyjski monarcha stanowi zwierzchnią władzę wykonawczą, w praktyce zachowuje zasadę politycznej neutralności. Na czym więc polega jego panowanie?
-
Sześciu niechcianych na pogrzebie królowej. Komu odmówiono uczestnictwa w uroczystościach?
Uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II w Londynie. Udział w nich wzięła rodzina królewska i ponad 2000 gości z kraju i całego świata. Niektórym głowom państwa odmówiono jednak uczestnictwa w pogrzebie brytyjskiej monarchini.
-
Przekop Mierzei Wiślanej ledwie otwarty, a już widać usterki, i to poważne [WIDEO]
Już tydzień przed oficjalnym otwarciem przekopu Mierzei Wiślanej poziom wody w zalewie obniżył się, ujawniając poważną niedoróbkę. - W miejscu, gdzie widać szparę i ukruszony materiał, beton nie został odpowiednio zagęszczony i zawibrowany. Taką pracę należałoby poprawić - uważa ekspert.
-
Pensja nauczyciela poniżej przyszłorocznego minimalnego wynagrodzenia. Jak za to utrzymać rodzinę?
Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział podwyżki pensji dla nauczycieli akademickich. A co z nauczycielami z przedszkoli, podstawówek i szkół średnich? "My też chcemy godnie zarabiać na potrzeby po prostu naszych rodzin" - mówi dyrektorka jednej z warszawskich placówek.
-
Te napoje lepiej całkowicie usunąć z diety. Szkodzą bardziej niż spożywanie dużych ilości cukru
Mamy złe wieści dla wielbicieli napojów słodzonych sztucznymi słodzikami. Opublikowane przez francuskich naukowców badania trwały dekadę. Potwierdziły to, jak szkodliwe jest regularne picie napojów dietetycznych.