-
W Sopocie mieszkańcy chcą uwolnić ukryty potok. "Jest malowniczy i piękny"
Fragment ukrytego pod ziemią potoku wróci do krajobrazu Sopotu. Przywrócenia malowniczej strugi domagają się sami mieszkańcy i chcą przeznaczyć na to pieniądze z budżetu obywatelskiego. Umowa na opracowanie niezbędnego do prac projektu została właśnie podpisana.
-
Ryzykują życiem dla selfie w czasie sztormu. "Ludzie, miejcie wyobraźnię"
Ratownicy ostrzegają przed wchodzeniem do morza przy wysokich falach. Niestety nie wszyscy stosują się do wiszących wtedy czerwonych flag. Amatorzy sztormowych kąpieli szukają wrażeń albo efektownego selfie i ryzykują życiem. - Ludzie, miejcie wyobraźnię i współpracujcie z ratownikami - apeluje WOPR.
-
Dworzec PKP Gdańsk Główny wraca do gry. Zachwytom kolejarzy nie ma końca. Najpiękniejszy?
Po niemal czterech latach remontu i modernizacji otwarty został dworzec PKP Gdańsk Główny. Charakterystyczny gmach odzyskał swój pierwotny charakter i historyczne detale. Budynek został wyposażony z użyciem nowoczesnych rozwiązań obsługi podróżnych. Koszt prac przekroczył 110 milionów złotych.
-
Koskoroby, patasy i małe wielbłądki. Baby boom w gdańskim zoo. Maluchy robią furorę
Gdański Ogród Zoologiczny dawno nie miał tylu młodych podopiecznych. Maluchów można szukać m.in. w małpiarni, na wybiegach wielbłądów i lam, a także w ptasich wolierach. - Warto je zobaczyć. Wnoszą dużo świeżości - przekonują pracownicy zoo.
-
Kiedy FALA dotrze do Trójmiasta? Poznaliśmy harmonogram. "To rozwiązanie rewolucyjne"
System FALA integrujący płatności za komunikację publiczną na Pomorzu powinien działać w pełni przed końcem tego roku. Samorządowa spółka, która odpowiada za jego wdrożenie, przedstawiła harmonogram rozruchu. Pierwsi pasażerowie będą mogli korzystać z FALI za dwa miesiące.
-
Koszmar kierowców powrócił. Rozpoczął się jeden z ostatnich etapów przebudowy węzła Karwiny
Duże korki wróciły na przebudowywany węzeł Karwiny w Gdyni. Inwestycja, która nie ma szczęścia do terminów, wchodzi w ostatni etap. Mieszkańców czeka ponad miesiąc jazdy w korku.
-
Kwasy, szczepionki i "fryzjer". Mieszkańcy Gdańska ufundowali "spa dla drzew"
"Spa dla drzew" zorganizuje gdański Zarząd Dróg i Zieleni przy dwóch ulicach Śródmieścia. Ponadstandardowe zabiegi pielęgnujące zafundowali roślinom sami mieszkańcy, przeznaczając na ten cel pieniądze z budżetu obywatelskiego. Prace poprawiające kondycję drzew mają trwać do jesieni.
-
Kawalkada traktorów na Pomorzu. Rolnicy ostrzegają, że zablokują A1
Rolnicy z Pomorza znacznie utrudnili ruch na drodze między Trójmiastem a Słupskiem. Protestowali w ten sposób przeciwko niskim cenom w skupach, transportowi płodów rolnych z Ukrainy i braku wsparcia ze strony rządu. Jak przekonywali, to dopiero ostrzegawczy wyjazd na ulice i w przypadku braku reakcji mogą zablokować nawet autostradę A1.
-
Dlaczego Obwodnica Trójmiasta wiecznie stoi w korku? "Wystarczy najmniejsze zdarzenie"
Wielokilometrowe korki niemal codziennie tworzą się na Obwodnicy Trójmiasta. Trasa, która z definicji powinna być szybszym sposobem na poruszanie się po okolicach Gdańska, Sopotu i Gdyni, w ostatnich tygodniach jest dla kierowców prawdziwym utrapieniem. Co jest tego przyczyną?
-
Niespodzianka podczas remontu dworca w Gdyni. Natknęli się na zamurowane wejście
Jeszcze kilka miesięcy cierpliwości potrzebują pasażerowie korzystający z dworca SKM Gdynia Główna. Wszystko przez nieoczekiwane odkrycie, na które natknęła się ekipa budowlana. Konserwator zabytków zlecił dodatkowe prace.
-
Izraelscy eksperci na pomorskich SOR-ach. "To pierwsza w Polsce taka inicjatywa"
Jak kierować szpitalnym oddziałem ratunkowym w przypadku kataklizmu, ataku terrorystycznego czy działań wojennych - taką wiedzę pomorskim specjalistom przekażą eksperci z Izraela. Pierwsze tego typu w Polsce szkolenie, zorganizowane przez fundację ELNET, odbywa się w Wejherowie.
-
Osiem "brygadówek" jedzie z Gdańska na zalane tereny Ukrainy. "Nie ma tam dostępu do wody pitnej"
Osiem samochodów dla ukraińskich służb komunalnych wyruszy z Trójmiasta w kierunku ukraińskiej granicy. Wozy są przeznaczone dla miast poszkodowanych po zniszczeniu tamy w Nowej Kachowce. Ufundowały je samorządy i instytucje z Gdańska i Poznania.
-
W Sopocie apelują o niedawanie pieniędzy ludziom na ulicy. "Liczą na łatwy zarobek, sprawdziliśmy to"
- Dawanie pieniędzy osobom żebrzącym to błąd - przekonują władze Sopotu. Jak mówią, do kurortu, szczególnie w wakacje, przyjeżdża mnóstwo osób, które nie są w kryzysie bezdomności, ale liczą na łatwy zarobek. - Jeśli ktoś naprawdę znajduje się w trudnej sytuacji, może liczyć na wsparcie, schronienie, posiłek. Żadna osoba nie musi żebrać na jedzenie - przekonują przedstawiciele miasta.
-
Przekop Mierzei Wiślanej na razie tylko do rekreacji. Co ze spornym odcinkiem?
Coraz więcej jednostek bierze kurs na przekop Mierzei Wiślanej. Zbudowane za dwa miliardy złotych połączenie Zalewu Wiślanego i Zatoki Gdańskiej służy jednak głównie turystom. Prace, które umożliwią wejście większych statków do portu w Elblągu, są jeszcze przed inwestorem.
-
Ignorują ostrzeżenia i kąpią się w sinicach. "Nie po to jechałam 700 kilometrów, żeby czerwone flagi oglądać"
Wszystkie kąpieliska morskie w Gdyni i Sopocie oraz niemal wszystkie w Gdańsku są zamknięte z powodu zakwitu sinic. Upalna pogodna i brak wiatru sprawiły, że te groźne cyjanobakterie zajmują coraz większe obszary morskiego brzegu. Plażowiczom pozostają zatem kąpiele w słońcu, ale wielu z nich omija strzeżone odcinki plaż i wchodzi do wody mimo zagrożenia.
-
W Trójmieście nastroje kiepskie. Turyści i restauratorzy kręcą głowami. "Nie widzę tego kolorowo"
Pierwsze tygodnie wakacji wywołują niepokój zarówno u nadmorskich hotelarzy i restauratorów, jak i turystów. Pierwsi narzekają na frekwencję. Drudzy tłumaczą, że przy coraz wyższych cenach na więcej sobie pozwolić nie mogą. Wejście w sezon jest dla obu stron dużym wyzwaniem.
-
Gdańsk chce rewolucji na najbardziej znanym placu. "Trzeba spojrzeć na nowo"
Władze Gdańska szukają pomysłu na zagospodarowanie placu Solidarności. Okolice Europejskiego Centrum Solidarności i stoczniowej bramy z Pomnikiem Poległych Stoczniowców to miejsce symboliczne i wyjątkowe. Wymaga jednak uporządkowania i dopasowania do współczesnego otoczenia. Pomóc w tym ma konkurs dla architektów.
-
Nad Bałtykiem można znaleźć ich całe tony. W drodze powrotnej warto zabrać je ze sobą
Dziesiątki ton śmieci trafia na nadmorskie plaże. Zarządcy kąpielisk w Gdyni apelują do odwiedzających, by przed sezonem przemyśleli swoje zachowanie i ograniczyli liczbę pozostawianych po sobie odpadków. Najgroźniejsze - i niestety również najczęściej pozostawiane w piasku - jest szkło.
-
Znika mroczny punkt na mapie Sopotu. Miejsce nielegalnych hulanek zmieni się w centrum kultury
Budynek po niesławnej Zatoce Sztuki zmieni się w międzypokoleniowe centrum kultury. Władze Sopotu - po latach sądowej batalii z dotychczasowym dzierżawcą - przejęły budynek i rozpoczęły działania mające przywrócić go do życia. Pracy jest bardzo dużo, bo nieruchomość jest w fatalnym stanie.
-
Wkurzeni mieszkańcy przyszli przed ratusz. "Morze szumi, ptaszek śpiewa, a mnie w korku krew zalewa"
Grupa mieszkańców i polityków lokalnej opozycji protestowała we wtorek przed gdyńskim ratuszem. Krytykowali przeciągający się remont węzła Karwiny, rozkopane ulice i korki. Ile można? Przecież to jest skandal - mówili.