Dorota Jaworska

 • Rosjanie na zagranicznych wakacjach. Wojna i zamknięte niebo to żadne przeszkody

  Rosjanie na zagranicznych wakacjach. Wojna i zamknięte niebo to żadne przeszkody

  Czy wojna w Ukrainie zatrzymała tego lata Rosjan w domach? Nic podobnego. Podróżują jak zwykle i zupełnie nie przeszkadza im to, że niebo dla rosyjskich samolotów w wielu krajach jest zamknięte. Latają, gdzie chcą, a wielu jak co roku spędza urlop w Turcji. "Cisi, spokojni, przemykali, jakby ich nie było" - tak o rosyjskich turystach mówią osoby, z którymi rozmawiała dziennikarka portalu Wyborcza.pl.

 • Średnie kursy walut NBP (4.07.2022) euro, dolar, funt, frank. Złoty nadal słaby
 • Ważne zmiany dla kierowców. Zniknie uporczywy obowiązek

  Ważne zmiany dla kierowców. Zniknie uporczywy obowiązek

  Kolejne zmiany obejmujące kierowców wejdą w życie 4 września - poinformował rzecznik Ministerstwa Infrastruktury, Szymon Huptyś. Tym razem zmiany nie będą uciążliwe dla kierowców, nie nakładają na nich nowych obowiązków, a zdejmują koszty. Tych dwóch rzeczy nie będzie już trzeba pilnować.

 • Renata Kim: To ja byłam osobą, która zawiadomiła HR i związki o sytuacji w 'Newsweeku'

  Renata Kim: To ja byłam osobą, która zawiadomiła HR i związki o sytuacji w "Newsweeku"

  Zaraz po komunikacie o odejściu Tomasza Lisa z "Newsweeka" i objęciu stanowiska redaktora naczelnego przez Tomasza Sekielskiego, gruchnęła wieść o powodach tej zmiany. Pracownicy tygodnika oskarżyli byłego szefa o mobbing, do firmy wkroczyła kontrola PIP, a Renata Kim w niedzielę oznajmiła na Twitterze: "To ja byłam osobą, która zawiadomiła HR i związki zawodowe".

 • O mobbingu znów głośno. Czy okaże się powszechny jak 'me too'? Oto jak go rozpoznać i reagować

  O mobbingu znów głośno. Czy okaże się powszechny jak "me too"? Oto jak go rozpoznać i reagować

  Nie każdy wie, czym jest mobbing, choćby sam go obserwował czy doświadczał. Czasem mówi się, że szef jest wymagający, że się na kogoś uwziął lub ma gwałtowny temperament. Gdzie jest granica pomiędzy trudnym charakterem a mobbingiem? Czy w ogóle da się ją wyznaczyć? Główny Inspektor Pracy: "Liczymy na to, że skrzywdzeni pracownicy nie będą milczeć podczas naszej kontroli".

 • Czego koniecznie spróbować podczas wakacji w Europie? Paški sir zjesz tylko tutaj [CHORWACJA]
 • Są wyniki egzaminu ósmoklasistów 2022: tu je sprawdzisz. Gdy brakuje punktów do liceum - działaj
 • Ustawa o SN nie wypełnia KPO i wszyscy zaskoczeni? O tym mówiono tygodniami, a PIS i tak robił swoje

  Ustawa o SN nie wypełnia KPO i wszyscy zaskoczeni? O tym mówiono tygodniami, a PIS i tak robił swoje

  O tym, że ustawa prezydencka o Sądzie Najwyższym nie wypełnia kroków milowych z KPO, prawnicy i politycy mówili od początku. Mimo to premier powtarzał, że pan prezydent ustalił wszystko z Komisją Europejską, Sejm zuchwale odrzucił wszystkie poprawki Senatu zbliżające zapisy ustawy do KPO. Dziś naprawdę ktoś się dziwi, że pieniądze na odbudowę oddalają się, i wracamy do punktu wyjścia?

 • Średnie kursy walut NBP (1.07.2022) euro, dolar, funt, frank. Inflacja w górę, złoty w dół

  Średnie kursy walut NBP (1.07.2022) euro, dolar, funt, frank. Inflacja w górę, złoty w dół

  Znamy średnie kursy walut NBP (1.07.2022). Złoty traci do większości walut: euro przebiła 4,7 zł, frank dorównał euro. Inflacja za czerwiec 15,6 proc. nie pomaga złotemu: "Staramy się walczyć z inflacją w sposób bezpośredni, między innymi przez umocnienie złotego" - mówił premier Morawiecki w połowie czerwca. Dziś euro: 4,72 zł, dolar 4,51 zł, frank 4,71 zł, funt 5,46 zł.

 • Niewiarygodna inflacja w Polsce i kolejny rekord. GUS podał wstępne dane za czerwiec 2022

  Niewiarygodna inflacja w Polsce i kolejny rekord. GUS podał wstępne dane za czerwiec 2022

  Każdy kolejny miesiąc przynosi komunikaty o rekordowym poziomie inflacji ogłaszanej przez Główny Urząd Statystyczny. Dzisiejszy pokazał liczby niewidziane w Polsce od 25 lat. GUS ogłosił wstępne wyniki inflacji: ceny w czerwcu wzrosły o 15,6 proc. rok do roku i 1,5 proc. w stosunku do maja. Co zdrożało najbardziej i jak długo jeszcze ceny będą tak bardzo rosły [PROGNOZA]

 • Alerty RCB - wiadomości SMS o niebezpiecznych zagrożeniach. Ważne: odbierz i stosuj się

  Alerty RCB - wiadomości SMS o niebezpiecznych zagrożeniach. Ważne: odbierz i stosuj się

  Ostrzeżenia w postaci alertów RCB są wysyłane do każdego właściciela telefonu komórkowego, niezależnie od operatora, z którego korzysta. Te, które dotychczas dostawaliśmy, dotyczyły zagrożeń meteorologicznych, terrorystycznych czy epidemicznych. Żeby działały, muszą być ograniczone do naprawdę ważnych wydarzeń. Czy tak faktycznie jest? Wyjaśniamy też, co oznaczają kolejne poziomy ostrzeżeń.

 • Deklaracja CEEB - instrukcja w pigułce dla maruderów: termin tylko do czwartku, 30.06. Nie zaśpij, bo będą kary

  Deklaracja CEEB - instrukcja w pigułce dla maruderów: termin tylko do czwartku, 30.06. Nie zaśpij, bo będą kary

  Właśnie dziś, w czwartek 30 czerwca, kończy się termin składania deklaracji o źródłach ciepła w domu. Wniosek nadal nie złożony, choć obiecujesz sobie od dawna, że w tym tygodniu wreszcie to zrobisz? A może pierwsze słyszysz o "jakiejś" deklaracji? W obu przypadkach ten tekst jest właśnie dla ciebie. Znajdziesz w nim wszystkie ważne wskazówki, potrzebne do jej złożenia.

 • Firmy po cichu wracają do Rosji (już 26 marek). Bojkot sieci też idzie w zapomnienie

  Firmy po cichu wracają do Rosji (już 26 marek). Bojkot sieci też idzie w zapomnienie

  Nie tylko oficjalne sankcje miały uderzyć w Rosję - agresora, odpowiedzialnego za napaść na Ukrainę. Także presja opinii publicznej i klientów znanych marek, w początkowym okresie wojny, wymogły na nich ograniczenie dostępności produktów w Rosji. Niektóre firmy wykonywały ten gest z własnej woli, inne pod presją. Wygląda jednak na to, że wojna nadal trwa, a one po cichu wracają na rosyjski rynek.

 • Upały i burze w dzień oraz burze dziś w nocy - ostrzeżenie IMGW [MAPA BURZOWA]

  Upały i burze w dzień oraz burze dziś w nocy - ostrzeżenie IMGW [MAPA BURZOWA]

  Już wcześniejsze zapowiedzi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazywały, że najgorętszymi dniami tego lata będą czwartek i piątek 30.06 i 1.07. Dziś instytut potwierdza wcześniejsze prognozy: czeka nas upał w niemal wszystkich regionach kraju. "W czwartek i piątek temperatura może lokalnie sięgać 37°C". - czytamy w ostrzeżeniu IMGW.

 • Średnie kursy walut NBP (29.06.2022) euro, dolar, funt, frank
 • CEEB - co się stanie, jak nie złożysz deklaracji w terminie? Zostały niemal godziny do końca

  CEEB - co się stanie, jak nie złożysz deklaracji w terminie? Zostały niemal godziny do końca

  Mija rok, od wprowadzenia obowiązku złożenie deklaracji CEEB. Centralna ewidencja emisyjności budynków ma na celu zinwentaryzowanie wszystkich źródeł ciepła wykorzystywanych w polskich domach i budynkach niemieszkalnych. To pozwoli tworzyć dedykowane programy zbliżające nasz kraj do niskoemisyjności. I zrobić wielki krok w walce ze smogiem. Składanie wniosków tylko do 30 czerwca 2022. Złożono już 5,7 mln deklaracji.

 • Czy będzie jeszcze niższy nowy wiek emerytalny w Polsce? Propozycje zmian

  Czy będzie jeszcze niższy nowy wiek emerytalny w Polsce? Propozycje zmian

  Po kilku latach podnoszenia wieku emerytalnego w Polsce powróciliśmy do niskiego wieku nabywania uprawnień emerytalnych (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn). Tym samym Polacy znaleźli się w gronie państw, w których najwcześniej można zacząć pobierać świadczenia. Czy są szanse na przyjęcie przez Sejm projektów prezydenta i "Solidarności " w sprawie emerytur stażowych? Na razie wpadły do zamrażarki.

 • Nowa telewizja naziemna już w całej Polsce. W starej została tylko TVP. Tak możesz oglądać inne kanały
 • Średnie kursy walut NBP (28.06.2022) euro, dolar, funt, frank. Ekspert IB: złoty rozchwiany
 • 2 mln pustostanów, a nie mamy gdzie mieszkać? Oto gdzie są i dlaczego stoją puste

  2 mln pustostanów, a nie mamy gdzie mieszkać? Oto gdzie są i dlaczego stoją puste

  2,6 mln młodych, dorosłych osób nadal mieszka z rodzicami. Nie zakładają rodzin, nie decydują się na dzieci, bo mają trudną, nieuregulowaną sytuację mieszkaniową. Z drugiej strony mamy w kraju prawie 2 mln pustostanów. Kim są właściciele pustostanów i czy można z nich zrobić "masę mieszkaniową" zaspokajającą potrzeby młodych Polaków?