-
Sienkiewicz o "narzeczeństwie" PSL-u i Polski 2050. "Żeby ślubu nie dawał Jarosław Kaczyński"
W dużej mierze idea jednej listy została obśmiana i straciła powagę. Teraz mamy kolejną historię, gdzie jest jakieś narzeczeństwo, a potem będzie chodzenie za ręce, a potem będą wieczory panieńskie - tak o "liście wspólnych spraw" PSL-u i Polski 2050 i sporach po stronie opozycji mówił w TOK FM poseł Platformy Obywatelskiej - Bartłomiej Sienkiewicz. - Na końcu będą oczepiny, ślub. Tylko ja się boję, żeby tego ślubu nie dawał Jarosław Kaczyński.
-
Kary dla TVN i TOK FM? Członek KRRiT: "Toczą się procedury, które uzurpuje sobie przewodniczący, nie mając ku temu podstaw"
Przewodniczący próbuje zmonopolizować działalność Rady, która jest organem kolegialnym - tak o działaniach KRRiT wobec TVN i TOK FM mówił w "Poranku Radia TOK FM" członek Rady prof. Tadeusz Kowalski. - Są tacy nadawcy, których z jakichś względów chce się po prostu nękać. Może to nie prowadzi do żadnego rezultatu, ale jakiś miecz nad głową czy topór - ciągle wisi.
-
"To nie jest zwykła kolonia karna, to są tortury". Zarembiuk załamany po wyroku na Poczobuta
Andrzej Poczobut został skazany przez sąd w Grodnie na karę 8 lat więzienia. Został skazany na 8 lat kolonii karnej, po niespełna miesiącu pseudoprocesu. - Jak się dowiedziałem, to się popłakałem, bo bardzo dobrze znam Andrzeja. To nie jest zwykła kolonia karna, to się tylko tak nazywa. To są tortury - mówił na antenie TOK FM Aleś Zarembiuk, prezes Fundacji "Białoruski Dom".
-
Po co Hołownia i Kosiniak-Kamysz znów ogłosili, że łączą siły? "Nie ma co zaczynać od końca"
To jest pokazanie wyborcom opozycji kroków, które chcemy przejść i uważamy, że nie ma co zaczynać tego procesu od końca, bo ustaleniem list wyborczych nie rozwiążemy różnych problemów, które dzisiaj trapią Polaków - powiedział w TOK FM o koalicji PSL z Polską 2050, poseł Krzysztof Paszyk. - Najpierw trzeba przygotować fundament pod te listy wyborcze. Nazwa i formuła koalicji jest naszym zdaniem - ostatnim etapem - podkreślił.
-
Kalisz broni Baniaka i krytykuje "PiS-owską prokuraturę". "To sprawa polityczna"
- Prokuratura mówi to, co chce. Ten wątek organizacji pracodawców i to, że to jest były minister w środowiskach dzisiaj opozycyjnych do PiS-u, ma ogromne znaczenie - tak o zatrzymaniu Rafała Baniaka mówił w TOK FM Ryszard Kalisz. - Z tego, co jestem w stanie wyczytać z oględnego komunikatu prokuratury, to ta sprawa jest po prostu "dęta" - dodał.
-
"Opozycja pokazała, że jest opozycją propaństwową". Borowski: Nie możemy brać Polaków za zakładników
Z politycznego punktu widzenia to oznacza, że polska opozycja, której PiS bez przerwy zarzuca, że szkodzi, zdradza, nie jest zainteresowana tym, żeby Polakom żyło się lepiej, pokazała, że jest opozycją propaństwową - tak o przegłosowaniu w Senacie ustawy o SN, mówił w TOK FM Marek Borowski. - Jeżeli przez dwa lata opozycja głośno krzyczy: "gdzie są pieniądze?". To nie może na sam koniec grać tak, że może tych pieniędzy nie być.
-
WOŚP nie ma nic wspólnego z polityką. "Ale Owsiak jest liderem, przywódcą i przez to jest groźny"
- Idee, które Jerzy Owsiak głosi, powinny być ponad wszelkimi podziałami. Orkiestra nie ma nic wspólnego z polityką. WOŚP to odwoływanie się do dobrego, ludzkiego serca - tak o działaniach fundacji i pomaganiu, mówiła w TOK FM psycholożka dr Katarzyna Korpolewska. Gościni "Pierwszego Śniadania w TOK-u" rozumie jednak, z czego wynika niechęć niektórych osób do Owsiaka. - Jest człowiekiem niebezpiecznym. Nieważne, że namawia do dobrego, ale jest liderem, przywódcą i przez to jest groźny - stwierdziła.
-
"Mieli dość awantur". Czesi wybrali "porządek i spokój". Nie będzie drugiego Orbana w Europie
Mieli dość awantur i tego, że musieli się za swojego prezydenta wstydzić. (...) Okazało się, że zdecydowana większość Czechów tego nie chce - tak o zwycięstwie Petra Pavela mówił w TOK FM politolog prof. Marcin Czyżniewski. - Nie są zaimpregnowanowani na populizm czy radykalizmy (...) Jednak mimo wahań, udaje się Czechom wyjść na prostą i bardzo to w tych wyborach pokazali - dodał.
-
"Nigdy nie wiemy, czym może się skończyć infekcja". 31. Finał WOŚP na walkę z sepsą. "Kluczowe są sprzęt i czas"
- Nigdy nie wiemy, jak infekcja może się zakończyć. Do czego doprowadzi wniknięcie bakterii, grzyba czy wirusa. Może być to - mówiąc językiem wojskowym - albo incydent przygraniczny, albo wojna. I sepsa jest właśnie taką wojną - mówiła w TOK FM prof. Marzena Zielińska z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Tegoroczny 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest walce właśnie z sepsą.
-
Egzorcyści naoglądali się horrorów? "Oczywiście, że tak!". O. Gużyński o specyficznym uwiedzeniu
- To jest taki specyficzny miks. Z jednej strony są różnego rodzaju horrory, fantasy itd., a z drugiej - treści obecne w tradycji chrześcijańskiej. I z tego powstaje bardzo niebezpieczny koktajl - tak o działalności egzorcystów w Polsce mówił w TOK FM dominikanin o. Paweł Gużyński.
-
"Bal na Titanicu". 700 tys. dla telewizji Rydzyka, 15 mln na nagrody dla kierownictwa resortu finansów
Inflacja i drożyzna nie wpływają na wydatki z państwowej kasy. Sowita dotacja na zakup willi dla fundacji założonej przez ludzi Prawa i Sprawiedliwości, 15 mln na premie w resorcie finansów - to tylko część informacji z ostatnich dni. - Należy się cieszyć, że są w Polsce ludzie, którym jednak ciągle przybywa (pieniędzy) w kieszeniach. Niektórym ubywa, bo wiemy, że jest inflacja i nie wszyscy dostają premie i dodatki - komentował ironicznie w TOK FM Roman Imielski.
-
Czołgi dla Ukrainy. "Wielka decyzja". Ekspert: Eskalacji pomocy towarzyszy obawa przed eskalacją ze strony Rosji
"Dużym przełomem" nazwał płk rez. dr Piotr Łukasiewicz zmianę w sprawie czołgów dla Ukrainy. Jak mówił, "Ukraińcy masy nie wystawią" przeciwko Rosji. - Jednak mogą suplementować te niedostatki precyzyjnymi uderzeniami artylerii i również brygadą pancerną, która, jak się spodziewamy, zostanie szybko utworzona - mówił były ambasador RP w Afganistanie.
-
Salon sukien ślubnych nagle zamknięto z powodu "sytuacji geopolitycznej". Panny młode grożą pozwem zbiorowym
Jeden z gdańskich salonów ślubnych został nagle zamknięty z powodu "sytuacji geopolitycznej". Jak informuje trójmiejska "Gazeta Wyborcza", klientki nie zamierzają odpuścić i szykują pozew zbiorowy.
-
"Jedność opozycji nie jest najwyższą wartością". Kobosko o atakach na Polskę 2050: Moda, żeby pohukiwać
- W kółko nas straszą, straszyli i będą straszyć, bo jesteśmy może denerwujący dla innych - tak Michał Kobosko komentował w TOK FM ataki i krytykę pod adresem Polski 2050. Wiceszef partii Szymona Hołowni ocenił, że "jedność opozycji nie jest najwyższą wartością, jeżeli wspólnie mielibyśmy robić coś, co jest niezgodne z naszym DNA".
-
Niepokojący wzrost temperatury oceanów. "Kawałek po kawałku będziemy zauważać, że robi się coraz goręcej"
Oceany są tak ciepłe, jak nigdy dotąd - wskazują nowe raporty amerykańskich badaczy. - Temperatura i zakwaszenie oceanów rosną, przez co nie są one już w stanie schłodzić atmosfery - tłumaczył w TOK FM prof. Bogdan Chojnicki z Pracowni Bioklimatologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Perspektywy na najbliższe lata, także dla Polski, nie są optymistyczne.
-
"GW": Mateusz Gerrietz umarł jak George Floyd. Przyduszony przez policjantów
"Wrocławscy policjanci przydusili Mateusza Gerrietza do ziemi zbyt mocno, przyczyniając się do jego śmierci" - czytamy w "Wyborczej", która dotarła do analiz pełnomocnika matki zmarłego Mateusza, mec. Radosza Pawlikowskiego. Prawnik widzi podobieństwa do głośnej sprawy z USA, "zarówno w przypadku Floyda, jak i Gerrietza przyczyną zgonu była afiksja". Innego zdania jest Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.
-
Opozycja podzielona ustawą o SN. Zalewski o demobilizacji wyborców. Leszczyna, że "polityka to bardziej szachy, niż warcaby"
- Nie ulegliśmy szantażowi i pułapce, którą na opozycję zastawił PiS - tak Paweł Zalewski uzasadniał w TOK FM głosowanie Polski 2050 przeciwko nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Ocenił, że wstrzymanie się od głosu przez większość opozycji demobilizuje elektorat. Izabela Leszczyna mówiła, że przed głosowaniem posłanki i posłowie KO zadali sobie pytanie: "Czy nasz sprzeciw poprawiłoby stan praworządności w Polsce?". - Nie, nie poprawiłoby - przekonywała.
-
Polacy zarzynają się dla mieszkań. Ekspert: Nigdy nie stanieją, jeśli nie zaczniemy budować publicznych
W Polsce mieszkania to towar deficytowy. - Sprzedawca więc zawsze ustala taką cenę, aby mieszkanie sprzedać jak najdrożej. Możemy robić różne myki podatkowe, możemy dawać tanie kredyty, jednak nabywca zawsze zapłaci tyle na ile go stać, jak się zarżnie - ocenił w TOK FM Grzegorz Gajda. Ekspert z European Investment Bank wskazał, co trzeba zrobić, żeby sytuacja zaczęła się zmieniać na lepsze.
-
"Biznesy internetowe są po prostu nieludzkie". Kulisy decyzji o wycofaniu się Shopee z Polski
Popularne Shopee w błyskawicznym tempie znikło z Polski. - Shopee już pokazało, że podejmuje decyzje szybko i gwałtownie. Jeśli sprzedaż nie idzie, to nie ma biznesu - komentował w TOK FM redaktor naczelny portalu 300Gospodarka.pl Marek Chądzyński.
-
Kraken szaleje w USA. Prędzej czy później dotrze też do Polski. "Zakażeń będzie dużo"
Większość osób miała przynajmniej raz kontakt z koronawirusem. Niecałe 60 proc. Polaków zaszczepiło się. Jesteśmy w dostatecznym stopniu przygotowani. (...) Jednak biorąc pod uwagę szybką transmisję i odmienność tego wirusa, spodziewamy się, że zakażeń będzie dużo - tak o nowym subwariancie koronawirusa XBB.1.5., który szaleje w USA, a może dotrzeć do Polski, mówiła w TOK FM prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska, wirusolog z Katedry Wirusologii i Immunologi UMCS.