Katarzyna Rogowska

 • Protesty w Izraelu. 'Albo rząd się cofnie, albo będzie rewolucja'. Prawicowi kibole mają wyjść na ulice
 • Ogródek działkowy lekiem na galopujące ceny warzyw i owoców? 'Są oferty i za 150 tys. albo 200 tys. złotych'

  Ogródek działkowy lekiem na galopujące ceny warzyw i owoców? "Są oferty i za 150 tys. albo 200 tys. złotych"

  Nie jest łatwo zostać właścicielem ogródka działkowego. Rodzinne Ogródki Działkowe od czasu pandemii są bardzo popularne. A ofert - jak poinformował Marcin Krasoń z Obido/Otodom - ofert jest "relatywnie niedużo". Ile trzeba zapłacić za ROD? - Najtaniej taką działkę można kupić za kilka tysięcy złotych, ale to się zdarza bardzo rzadko - przyznał gość TOK FM.

 • 'Jałowa' dyskusja o wspólnej liście opozycji. Dlatego Marek Borowski proponuje 'substytut'

  "Jałowa" dyskusja o wspólnej liście opozycji. Dlatego Marek Borowski proponuje "substytut"

  Zdaniem Marka Borowskiego czas skończyć publiczne dyskusje o wystawieniu przez opozycję wspólnej listy wyborczej. Polityk zaproponował w TOK FM wspólną deklarację czterech partii opozycyjnych, zawierająca "sporą masę" tematów. - To powinno poprawić notowania wszystkich tych partii i przekona wyborców, że mimo braku wspólnej listy, opozycja będzie w stanie rządzić - uważa senator Koalicji Obywatelskiej.

 • Min. Moskwa chce zabierać paszporty krytykom PiS-u. 'Putin też by chciał, żeby Nawalny wyjechał'

  Min. Moskwa chce zabierać paszporty krytykom PiS-u. "Putin też by chciał, żeby Nawalny wyjechał"

  Min. Anna Moskwa przyznała, że zabrałaby paszporty tym, "którzy szkalują Polskę", ale nie pozwala jej na to prawo. - Analogia estetyczna z PRL-em jest jak najbardziej uzasadniona - mówiła w TOK FM prof. Anna Wojciuk. - Paszport jest symbolem obywatelstwa, więc jest to symboliczny gest, który mówi: "Nie jesteście częścią tej wspólnoty", "Nie macie prawa do polskiego paszportu" - oceniła politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Radosław Fogiel na TikToku pyta, 'za co nienawidzicie PiS'. 'Jest cwany. Wpuszcza nas w pułapkę'

  Radosław Fogiel na TikToku pyta, "za co nienawidzicie PiS". "Jest cwany. Wpuszcza nas w pułapkę"

  - Za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u? - tym pytaniem Radosław Fogiel wywołał burzę na TikToku. Pojawiło się tysiące komentarzy, z odpowiedziami na postawione przez posła PiS-u pytanie. - Fogiel wpuszcza internautów w polaryzacyjną pułapkę, żeby zajmowali stanowisko, emocjonowali się, żeby machina się kręciła - ocenił w TOK FM Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej".

 • W mowie nienawiści przoduje Konfederacja. 'Grzegorz Braun czy Janusz Korwin-Mikke docierają do milionów'

  W mowie nienawiści przoduje Konfederacja. "Grzegorz Braun czy Janusz Korwin-Mikke docierają do milionów"

  Stowarzyszenie Nigdy Więcej od 27 lat dokumentuje przypadku mowy nienawiści, ataków na tle rasistowskim i ksenofobicznym. Jedna z opisanych w najnowszej "Brunatnej Księdze" spraw dotyczy dotowanego przez ministerstwo kultury kanału na YouTube. - Kanał ten propagował ksenofobiczną antyukraińską propagandę, były tam też treści antysemickie i homofobiczne - mówiła w TOK FM Anna Tatar z "Nigdy Więcej".

 • 'Wyrzucono nas jak stare buty'. Rolnicy nie odpuszczą min. Kowalczykowi. Będzie dymisja?
 • 'Kobieta jest jak grzybnia'. Rosyjska propaganda to coraz większy odlot. Jest też o Radiu TOK FM

  "Kobieta jest jak grzybnia". Rosyjska propaganda to coraz większy odlot. Jest też o Radiu TOK FM

  Propaganda Kremla, którą przedstawiają rosyjskie media, to wizja świata przypominająca skrzyżowanie produkcji Marvela z powieściami Philipa K. Dicka - ocenił w TOK FM dr Jędrzej Morawiecki. - Pojawiło się nagranie artystki, która zachwycała się spotkaniem z pięciolatkiem, który powiedział, że na Ukraińców trzeba zrzucać bomby i mówiła o tym, że HIMARS-y to lucyfery "świętej operacji" - opowiadał socjolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.

 • Molestował nieletnich i współpracował z SB. Kim był 'bankier' Jana Pawła II? 'Żył jak pączek w maśle'

  Molestował nieletnich i współpracował z SB. Kim był "bankier" Jana Pawła II? "Żył jak pączek w maśle"

  Ks. Bolesław Saduś wielokrotnie dopuszczał się molestowania nieletnich chłopców w Krakowie. Ksiądz był przyjacielem i bliskim współpracownikiem Karola Wojtyły. Gdy pedofilskie czyny duchownego wyszły na jaw, przyszły papież wysłał go do Austrii. - W przypadku Sadusia widać, że Karol Wojtyła osobiście angażował się, by go uratować - ocenił w TOK FM Ekke Overbeek, autor książki "Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział".

 • Rosjanie 'dla dumy w internecie' rzucili się na amerykańskiego drona. 'Druga strona odpowie'

  Rosjanie "dla dumy w internecie" rzucili się na amerykańskiego drona. "Druga strona odpowie"

  Czemu miał służyć atak rosyjskiego myśliwca Su-27 na amerykański dron MQ-9? Płk. rez. Piotr Lewandowski nazwał ten incydent "aktem powietrznego terroryzmu". - To było takie: "Patrzcie, co możemy Amerykanom zrobić". USA od początku wspiera Ukrainę i to jest sytuacja w rodzaju: "Sąsiad mnie denerwuje, więc podrzucę mu kamień do ogrodu". A takie strącenie drona to będzie lekki prztyczek - mówił w TOK FM wykładowca Centrum Szkolenia WOT.

 • Stefan Wilmont skazany na dożywocie. Prof. Płatek: Sposób uzasadnienia wyroku budzi bardzo duży szacunek
 • Łukaszenka poleciał do Iranu. Szykują z Rosją 'migracyjną bombę'? 'To nie brzmi dobrze'

  Łukaszenka poleciał do Iranu. Szykują z Rosją "migracyjną bombę"? "To nie brzmi dobrze"

  Białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka, który dopiero co wrócił z Chin, już poleciał do kraju kolejnego sojusznika Rosji - Iranu. Słowa Łukaszenki, który w Teheranie wręcz dziwił się temu, że Białoruś i Iran nawiązały relacje dopiero teraz, sprawiły, że Anna Maria Dyner uśmiechnęła się pod nosem. - Gdyby nie rosyjska agresja na Ukrainę, to Łukaszenka nadal raczej nie dostrzegałby Iranu na mapie - stwierdziła w TOK FM ekspertka PISM.

 • 'Skandaliczny' wyrok ws. Wydrzyńskiej. Prawniczka oburzona decyzją sądu, ale jest 'jedyny plus'

  "Skandaliczny" wyrok ws. Wydrzyńskiej. Prawniczka oburzona decyzją sądu, ale jest "jedyny plus"

  Aktywistka Justyna Wydrzyńska została skazana za pomoc w aborcji. Bezprecedensowy wyrok w TOK FM skomentowała mec. Kamila Ferenc. - Justyna Wydrzyńska jest winna pomocy kobiecie, która tkwiła w przemocowym związku. Z dobroci serca, z empatii, z kobiecej solidarności udzieliła tej osobie wsparcia. Została uznana przestępczynią za gest, który w normalnym świecie powinien zostać uznany za godny najwyższego szacunku - mówiła prawniczka Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny FEDERA.

 • 'Nie są nawet traktowani jak żołnierze, bardziej jak mięso armatnie'. Konrad Muzyka o podziałach w Grupie Wagnera

  "Nie są nawet traktowani jak żołnierze, bardziej jak mięso armatnie". Konrad Muzyka o podziałach w Grupie Wagnera

  Dlaczego tak niewielu członków Grupy Wagnera trafia do niewoli? Jak wskazał w TOK FM Konrad Muzyka, przyczyną może być fakt, iż żołnierze Jewgnienija Prigożyna nie mają prawa wycofać się z frontu - Oni po prostu walczą do końca - albo są wykorzystywani do przedzierania się przez ukraińskie pozycje obronne, albo giną od ognia bezpośredniego czy artyleryjskiego - tłumaczył niezależny analityk w "Połączeniu".

 • To już epidemia przemocy wśród młodych ludzi? 'Nie trzeba robić rzeczy ekstremalnych, żeby kogoś zaszczuć'

  To już epidemia przemocy wśród młodych ludzi? "Nie trzeba robić rzeczy ekstremalnych, żeby kogoś zaszczuć"

  W ostatnim czasie media zalewają informacje o przypadkach przemocy fizycznej wśród rówieśników. A co z przemocą psychiczną, która, jak ujął to prof. Łukasz Pyżalski, może "zranić tak samo, jak pięść"? - Wszyscy mówią: "Poczekajmy na przemoc, nawet małą, i wtedy zareagujemy". Ale tak naprawdę najlepszym sposobem zapobiegania przemocy w szkole jest stwarzanie warunków, żeby ludzie w klasie stali się wspólnotą. Bo tam, gdzie jest wspólnota, jest bardzo ciężko o przemoc - mówił ekspert w TOK FM.

 • W PRL-u było lepiej? Autor książki o patodeweloperce wskazuje, gdzie można nakręcić nowe 'Alternatywy 4'

  W PRL-u było lepiej? Autor książki o patodeweloperce wskazuje, gdzie można nakręcić nowe "Alternatywy 4"

  Polska polityka mieszkaniowa "wisi na deweloperach", a pomysł oddania 20 proc. deweloperskich mieszkań jako komunalnych jest "krokiem w dobrym kierunku" - ocenił w TOK FM urbanista Łukasz Drozda. Czy zatem za komuny było lepiej? - We współczesnym budownictwie możemy odnaleźć wiele cech, które występowały w budownictwie PRL-u - odpowiedział autor książki "Dziura w ziemi. Patodeweloperka w Polsce".

 • 'Wiceminister pewnie przecierał pot z czoła'. Olechowski kpi z akcji MSZ. 'Szalone i głupie'

  "Wiceminister pewnie przecierał pot z czoła". Olechowski kpi z akcji MSZ. "Szalone i głupie"

  - W USA każda próba wpłynięcia na media skończyłaby się skandalem osłabiającym rząd. Pan Mark Brzeziński nie miał tu więc żadnego manewru. Ta rozmowa na pewno była bardzo ciekawa, ale i żenująca dla prowadzącego ją wiceministra spraw zagranicznych. Potem pewnie przecierał pot z czoła - tak były minister MSZ Andrzej Olechowski komentował wezwanie ambasadora USA w związku z reportażem TNV24.

 • Po co MSZ 'zaprosił' ambasadora USA? Senator aż ukrył twarz w dłoniach. 'Szczyt absurdu'

  Po co MSZ "zaprosił" ambasadora USA? Senator aż ukrył twarz w dłoniach. "Szczyt absurdu"

  Ambasador USA otrzymał od polskiego MSZ zaproszenie w sprawie reportażu TVN24, z którego wynika, że Jan Paweł II tuszował pedofilię w kościele katolickim. Zdaniem Marka Borowskiego, PiS nagłaśnia sprawę na forum międzynarodowym wyłącznie na wewnętrzny użytek, jednocześnie realizując swoją kampanię wyborczą. - Zobaczymy, jak długo to może trwać, bo nie sądzę, żeby przez sześć miesięcy można było robić kampanię na świętości Jana Pawła II - stwierdził senator PO.

 • 'Prokurator skupia się na tym, na ile może udowodnić, że kobieta seksu nie chciała'. Uda się zmienić definicję gwałtu?

  "Prokurator skupia się na tym, na ile może udowodnić, że kobieta seksu nie chciała". Uda się zmienić definicję gwałtu?

  Obowiązująca definicja gwałtu jest zupełnie niedopasowana do rzeczywistości - oceniła posłanka Anita Kucharska-Dziedzic. W sejmowej zamrażarce od dwóch lat czeka projekt nowelizacji Kodeksu karnego, który zakłada wprowadzenie nowej definicji. - W tej chwili większość kar za gwałt to kary w zawieszeniu. Jeżeli sąd widzi mężczyznę, co do którego nie ma żadnych wątpliwości, że dokonał zgwałcenia, ale to jest jego pierwszy występek, wychodzi wolno z sądu - mówiła w TOK FM wiceszefowa Nowej Lewicy i prezeska Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA.

 • Druga noc protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów. 'Nie chcą nawet patrzeć w naszą stronę'

  Druga noc protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów. "Nie chcą nawet patrzeć w naszą stronę"

  Drugą noc osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie walczą w Sejmie o zrównanie renty socjalnej z najniższym wynagrodzeniem w kraju. - Nie chcą nawet patrzeć w naszą stronę. Nie jest przyjemnością leżenie na zimnej posadzce w Sejmie i narażanie naszych dzieci na stres. Doprowadzili do tego rządzący. Skoro państwo uznaje, że za najniższą krajową można przeżyć miesiąc, to my i nasze dzieci chcemy tylko tyle - to minimum - mówiła w TOK FM Teresa Sucholewska, która protestuje na sejmowym korytarzu wraz z niepełnosprawnym synem Andrzejem.