Policja zatrzymała podejrzanego o podpalenie punktu szczepień w Zamościu. "Każde przestępstwo będzie ukarane"

"To dobitny sygnał, że każde przestępstwo będzie ukarane" - napisał minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do zatrzymania przez policję podejrzanego o podpalenie w sierpniu 2021 r. budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i mobilnego punktu szczepień w Zamościu.
Zobacz wideo

W poniedziałek polska policja podała na Twitterze, że policjanci z Lublina zatrzymali podejrzanego o podpalenie w nocy z 1 na 2 sierpnia 2021 r. budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i mobilnego punktu szczepień w Zamościu. Zatrzymany podejrzewany jest o popełnienie również innych przestępstw.

"Dziękuję i gratuluję skuteczności w dochodzeniu @PolskaPolicja. To dobitny sygnał, że każde przestępstwo będzie ukarane. To też jasny sygnał dla pewnego środowiska, które dziś walczy już na innym polu ideologicznym i może próbować podejmować podobne działania" - skomentował w swoim poście szef MZ Adam Niedzielski.

Do pożarów w mobilnym punkcie szczepień, ustawionym na Rynku Solnym w Zamościu, a także w budynku powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej przy ul. Peowiaków doszło w nocy z 1 na 2 sierpnia 2021 roku. Zniszczone zostało wnętrze kontenera, gdzie był mobilny punkt szczepień i jedno z pomieszczeń w siedzibie sanepidu. 

TOK FM PREMIUM