,
Obserwuj
Polska

Siemoniak ujawnia: Aresztowano kolejną osobę związana z próbami aktów dywersji na terytorium Polski

jbal
1 min. czytania
14.08.2024 12:01
W ubiegłym tygodniu aresztowana została kolejna osoba związana z przeprowadzaniem, planowaniem, próbami aktów dywersji na terytorium Polski - przekazał w środę szef MSWiA, koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak.
|
|
fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Podczas konferencji po odprawie z przedstawicielami służb minister spraw wewnętrznych i administracji poinformował, że dokonano m.in. dokładnego przeglądu sytuacji bezpieczeństwa województwa mazowieckiego. Jak dodał, wszystkie problemy, które obecne są w całej w Polsce, w woj. mazowieckim są nasilone szczególnie ze względu na jego wielkość i rangę.

- Oczekuję szczególnie, żeby wszystkie służby mocno się koncentrowały na kwestiach związanych z nowymi zagrożeniami. Mam na myśli akty dywersji na zlecenie obcych służb. (...) W ubiegłym tygodniu aresztowana została kolejna osoba związana z przeprowadzaniem, planowaniem, próbami aktów dywersji na terytorium Polski - przekazał Siemoniak.

Zaznaczył, że okres wakacji nie jest czasem zmniejszenia intensywności działań służb. Wśród zadań wymienił m.in. zabezpieczanie masowych imprez i zapewnienie bezpiecznego wypoczynku podczas urlopów.

Siemoniak przypomniał również, że środowa odprawa jest trzecią, której on przewodniczy i organizuj wspólnie z wojewodami - pierwsza była w Poznaniu, następna w Opolu. - Te odprawy służą temu, żeby podkreślić, że w czasach tak wielkich zagrożeń bezpieczeństwa, w czasach nowych wyzwań dla służb mundurowych i służb specjalnych, ta współpraca powinna być tak ścisła jak nigdy i nasze państwo powinno działać w sposób bardzo skonsolidowany, jeśli chodzi o radzenie sobie z różnymi zagrożeniami - zaznaczył.