Jest już pomnik Bolka i Lolka [ZOBACZ ZDJĘCIA]

 W Bielsku Białej uroczyście odsłonięto pomnik Bolka i Lolka. Chłopcy są wykonani z brązu, mierzą ok. 1 20 cm, a pomiędzy nimi stoi globus.

- Zdecydowaliśmy się na kadr, na którym widoczna jest Polska, czyli Bolek i Lolek z globusem. Kropeczką zaznaczona jest też Bielsko-Biała, miasto w którym powstały filmy - przypomina Anna Zgierska z UM w Bielsku-Białej. Dorośli oczywiście pamiętają Bolka i Lolka z dobranocek. Okazuje się jednak, że dzieci również znają bohaterów tej kreskówki.- Bolek to ten duży, a Lolek mały. Mamy na płytach w domu te bajki - mówiły maluchy obecne na odsłonięciu pomnika.

Po tym jak prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult zdjął płachtę z pomnika, na Bolka i Loka natychmiast rzuciły się dzieci. Pomnik bardzo im się spodobał.

Najpopularniejsza polska kreskówka, którą obejrzało na świecie podobno około miliarda ludzi, powstawała w 1962 r. w studiu filmowym w Bielsku-Białej. Podobnie jak Reksio, którego pomnik stoi tu już od dwóch lat. Pomnik Bolka i Lolka stanął przed bielską Galerią Sfera.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

TOK FM PREMIUM