Wielkie "pranie" na mundialu. Jak Katar wybiela wizerunek za pomocą sportu? Nowy podcast "Zakatarzeni" [odcinek 1]

Jak to się stało, że to Katar dostał prawo organizacji mistrzostw świata w piłce nożnej? Jak wykorzystał tę imprezę, by "wyprać" swój wizerunek? Do czego się posunął, by mundial zorganizować? I jak buduje swoją reprezentację? I jak w tym wszystkim mają się odnaleźć kibice? O tym w nowym podcaście TOK FM i Sport.pl "Zakatarzeni".

"Zakatarzeni" to podcast o tym, co kryje się pod zieloną murawą boisk w Katarze, gdzie rozgrywane będą mistrzostwa świata w piłce nożnej. To rozmowy o niesportowych aspektach tego niezwykle kontrowersyjnego mundialu.

W pierwszym odcinku Przemysław Pozowski z TOK FM i Dominik Wardzichowski ze Sport.pl wspólnie z ich gościem Mieszko Rajkiewiczem z Instytutu Nowej Europy biorą na tapet temat sportwashingu. Czyli tego, jak Katar wykorzystuje Mundial do tego, by "wyprać" swój wizerunek. Miał na to aż 12 lat, bo o tym, że to właśnie ten kraj będzie gospodarzem mistrzostw świata w piłce nożnej, wiadomo od 2010 roku. 

Co takiego chce Katar chce ukryć pod zieloną murawą boisk, na które już wkrótce wybiegną piłkarze? Co chce osiągnąć, organizując imprezę, którą na świecie będą oglądać setki milionów kibiców? Posłuchaj pierwszego odcinka:

Podcast poprowadzą dziennikarze Sport.pl Dominik Wardzichowski i Dawid Szymczak oraz dziennikarz sportowy Radia TOK FM Przemysław Pozowski. Wszystkie odcinki podcastu będą dostępne na platformach sport.pl, tokfm.pl, w aplikacji mobilnej TOK FM, oraz na kanale TOK FM Select na platformach Spotify, Google Podcasts oraz iTunes. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM