W rosyjskim Biełgorodzie zaatakowano budynki FSB i MSW

W Biełgorodzie w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do ataku na budynki Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej i departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, poinformowała ukraińska agencja Unian na podstawie doniesień Biełgorod Telegram i SOTA.
Zobacz wideo

Fotografie i wideo dymu unoszącego się nad miastem zostały opublikowane przez rosyjską stronę internetową SOTA w Telegramie. 

"W Biełgorodzie atakowany jest budynek FSB. W związku z wprowadzonym w mieście reżimem operacji antyterrorystycznej, wszelkie publikacje bez odniesienia do oficjalnych źródeł są obecnie zabronione" – czytamy w komunikacie SOTA.

Kanał Biełgorod Telegram pisze o głośnej eksplozji w centrum miasta tuż przed północą, po której pojawiła się smuga dymu, w centrum miasta są strażacy, policjanci i karetki pogotowia.

Rosyjski propagandysta Rybar pisze w Telgramie, donosi Unian, że celem ataku był nie tylko budynek FSB, ale także departament Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej. 

W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej nagrań, z których wynika, że w ataku rosyjskich partyzantów na obwód biełgorodzki Rosji biorą udział czołgi i helikoptery Co się dzieje w obwodzie biełgorodzkim? Gen. Bieniek nie ma wątpliwości. "Rosja ma problem"

W poniedziałek walczący po stronie Ukrainy "Korpus Ochotniczy Rosji" ogłosił, że wkroczył na terytorium obwodu biełgorodzkiego. Później pojawiły się informacje o wyzwoleniu wsi Kozinka i wejściu do miasta Grajoworon jednostek Korpusu. Opublikowane zostały też nagrania video z pożaru na przejściu granicznym, władze rosyjskie wprowadziły w regionie reżim operacji antyterrorystycznej, informuje Unian.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM