Śmielej! o polskiej polityce. Ocenią ją stand-uperzy [NOWY PODCAST TOK FM]

Wybory, wybory i po wyborach. Ale prawdziwe polityczne wzmożenie dopiero przed nami. I to aż się prosi o komentarz. Dlatego zapraszamy na nowy podcast TOK FM, w którym bieżącą politykę skomentują najlepsi polscy stand-uperzy i stand-uperki. I zrobią to śmielej!

Polska polityka niemal codziennie zasługuje na srogi bezkompromisowy komentarz podbity sarkazmem. A nikt nie zrobi tego lepiej niż mistrzowie klubowych scen - najlepsi polscy stand-uperzy i stand-uperki. Ich również przepełnia troska o losy naszego kraju i wyrażą ją jak, potrafią najlepiej - zabawnym porównaniem, zawadiacką metaforą, zgryźliwym komentarzem. Tak, żeby ukłuło kogo trzeba, a rozbawiło wszystkich pozostałych. W śmiechu siła! Śmiejmy się więc. Śmielej! Im bardziej, częściej, mocniej będziemy przebijać baloniki pełne nadmiernego ego ukrytego za wielkimi słowami, ideami, wykrzyknikami, tym zdrowiej dla nas wszystkich.

Po tym manifeście przejdźmy do konkretów. Podcast "Śmielej!" już od dziś. Co tydzień. Za każdym razem para polskich stand-uperów zmierzy się z wydarzeniami z upływającego tygodnia, próbując zrozumieć, co się w tym kraju właściwie dzieje. A dziać się będzie w tych powyborczych tygodniach z pewnością co nie miara.

Karol Tomaszewski, Agnieszka Matan, Bartek Zalewski, Karol Kopiec, Rafał Rutkowski, Abelard Giza, Kacper Ruciński i wielu innych. Co tydzień inna para i co tydzień nowa polska rzeczywistość. Jedyną stałą w podkaście "Śmiejej!" będzie prowadzący Kamil Śmiałkowski, prezes Fundacji Humoru i prowadzący audycję "Humor i Teraźniejszość" w TOK FM. Ze wszystkich sił będzie próbował okiełznać wyobraźnię i języki gości. Ale czy mu tych sił wystarczy? Wszak już sama polska polityka nie raz przekroczyła najśmielsze granice ludzkiej wyobraźni...

"Śmielej!" - jak słuchać?

Pierwszy odcinek podcastu, w którym wystąpią Karol Modzelewski i Agnieszka Matan, będzie dostępny za darmo już dziś ok. godziny 18. A posłuchać będzie go można na tokfm.pl, w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na kanale TOK FM Select na Spotify. Pozostałe odcinki zostaną udostępnione wyłącznie subskrybentom TOK FM Premium oraz Apple Podcasts. Premiery w każdy piątek po godz. 18:00.

Prowadzącym podcast jest Kamil Śmiałkowski, publicysta, teoretyk, a czasem praktyk humoru w najróżniejszych przejawach (kino, komiks, literatura, stand-up, kabaret). Był naczelnym magazynu „Chichot", a także szefem „Nowej Fantastyki", „Premier", „Misia", działu kultury Wprost czy portalu „naEKRANIE". Twórca antynagród filmowych Węże. Autor kilku książek, w tym pierwszego polskiego mash-upu „Przedwiośnie żywych trupów" (wspólnie ze Stefanem Żeromskim). W sieci funkcjonujący jako „człowiek z popkultury". Prowadzący audycję "Humor i teraźniejszość" w Radiu TOK FM.

Za oprawę i postprodukcję odpowiedzialny jest Bartosz Dąbrowski, a oprawę graficzną przygotowała Magdalena Kupis.