Marsz 4 czerwca w Warszawie. "Przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu". Godzina i trasa pochodu

Masz już dość ich kłamstw, chcesz lepszej przyszłości dla Polski? Bądź w Warszawie, 4 czerwca, w samo południe; pokażemy im naszą siłę - mówił niedawno na Twitterze lider PO Donald Tusk, zapraszając na marsz w Warszawie. Jaka będzie trasa Marszu 4 czerwca w Warszawie? I skąd nastąpi wyjście? Wyjaśniamy.
Zobacz wideo

Szef PO w połowie kwietnia wezwał "wszystkich na marsz w samo południe 4 czerwca w Warszawie", który ma się odbyć "przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polskę". Niedawno natomiast  zamieścił w mediach społecznościowych filmik, w którym zaprasza na marsz. "Masz już dość ich kłamstw, złodziejstwa i korupcji, chcesz lepszej, bezpiecznej przyszłości dla siebie, dla swoich bliskich, dla Polski? Szukasz nadziei i pragniesz zwycięstwa? Bądź w Warszawie, 4 czerwca, w samo południe na wielkim marszu. Pokażemy im naszą siłę" - mówił na Twitterze Donald Tusk. 

Marsz 4 czerwca w Warszawie. Udział wezmą nie tylko politycy PO

Inicjatywa Donalda Tuska spotkała się ze sporym zainteresowaniem m.in. polityków, dziennikarzy oraz ludzi kultury. Swoją obecność dotychczas potwierdzili np. Lech Wałęsa, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia, Róża Thun, Janusz Gajos i Krzysztof Materna.

Marsz 4 czerwca. Jaka będzie trasa?

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez organizatorów, marsz rozpocznie się w najbliższą niedzielę 4 czerwca, o godz. 12:00. Planowana trasa przejścia uczestników Marszu 4 czerwca to Plac na Rozdrożu,  Plac Trzech Krzyży,  Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy. 

Pierwsza scena przewidziana jest w miejscu startu marszu na Placu na Rozdrożu, a scena główna na jego końcu, czyli na Placu Zamkowym. 

"Gazeta Wyborcza" szacuje, że w marszu może wziąć  udział nawet 200 tys. osób.  

Marsz 4 czerwca - nie tylko w Polsce

Jednocześnie na profilu "Marsz 4 czerwca - strona obywatelska" znalazła się informacja, z której wynika, że podobne inicjatywy planowane są również w innych krajach. 

"Zagranica z nami ?? Solidarnie z #Marsz4czerwca organizowane będą wiece poparcia w takich miejscach: 

  • Frankfurt,
  • Oberhausen,
  • Paryż,
  • Londyn,
  • Bruksela,
  • Rzym,
  • Nowy Jork,
  • Chicago,
  • Toronto" - czytamy na profilu na Facebooku. 

Marsz 4 czerwca na 34 rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce

Przypomnijmy, 4 czerwca 1989 roku odbyły się w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory do Sejmu i całkowicie wolne do Senatu. W ich wyniku utworzono rząd z pierwszym niekomunistycznym premierem, którym został Tadeusz Mazowiecki. To wydarzenie zapoczątkowało upadek komunizmu w Polsce i w państwach Europy Środkowo-Wschodniej.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

TOK FM PREMIUM