Orgia z seksworkerem na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Kuria zabrała głos

Sosnowiecka kuria zabrała głos w sprawie głośnych doniesień na temat orgii z seksworkerem na plebanii w Dąbrowie Górniczej.

"Księża z Dąbrowy Górniczej zorganizowali imprezę, na którą zamówili męską prostytutkę. Kiedy zaproszony mężczyzna stracił przytomność, uczestnicy spotkania nie chcieli wpuścić ratowników medycznych" - informowała w tym tygodniu "Gazeta Wyborcza". Cała historia miała mieć miejsce na terenie dąbrowskiej bazyliki pw. NMP

W czwartek wieczorem ktoś podpalił drzwi do prowadzące do świątyni. W piątek doszło do zatrzymania podpalacza. To 38-letni mężczyzna, który w chwili zatrzymania był pijany. Stąd nie mógł złożyć żadnych wyjaśnień. 

Orgia z seksworkerem na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Kuria zabrała głos

W piątek głos w sprawie zabrała też Diecezja Sosnowiecka. Powołano specjalną komisję do zbadania tej sprawy. - Jej wysiłki idą przede wszystkim w kierunku ustalenia danych osobowych uczestników wydarzenia, przede wszystkim podległych władzy biskupa sosnowieckiego osób duchownych. Do tej pory przesłuchano wszystkie osoby duchowne, które mogły mieć wiedzę na temat. Ksiądz, który mieszkał w budynku, twierdzi, że żadna inna osoba duchowna nie przebywała tam w czasie zdarzenia. Pozostałe dwie osoby duchowne zeznały, że nie mają żadnej wiedzy na temat uczestników wydarzenia - napisał w oświadczeniu ks. Przemysław Lech, Dyrektor Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej. 

- Prawo kościelne przewiduje dla osób duchownych, które dopuściły się tego rodzaju występków najbardziej srogie kary, aż do wydalenia ze stanu duchownego włącznie. (kan. 1395). Ks. Tomasz Z., którego udział w tym, co wydarzyło się w Dąbrowie Górniczej w nocy z 30 na 31 sierpnia, nie budzi żadnych wątpliwości, został 21 września br. pozbawiony wszystkich urzędów i funkcji kościelnych do czasu wyjaśnienia sprawy  i skierowany do zamieszkania poza parafią - dodano. 

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM