,
Obserwuj
Gospodarka

Członek RPP przeprasza za Glapińskiego. Pisze o "braku szacunku"

1 min. czytania
06.10.2023 15:23
Ludwik Kotecki, członek Rady Polityki Pieniężnej, przeprosił ekspertów i publicystów, których w czwartek obrażał szef NBP Adam Glapiński.
|
|
fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Adam Glapiński w czwartek wystąpił przed Polską na swojej cyklicznej konferencji. Mówił długo i kwieciście. Szef NBP przekonywał, że inflacja bardzo szybko spada i jednocześnie obrażał. - Niestety żyjemy w trudnym czasie kampanii wyborczej, jest wzmożenie polityków i ekonomistów, którzy ulegają emocji. Nie będę się do tego odnosił. Te wypowiedzi są głupie i idiotyczne! W 'niebieskiej telewizji' wprowadzono nowe pojęcie - 'prawdziwej inflacji'. Ci pseudoekonomiści powinni się otrząsnąć! - mówił Glapiński.

Dobę po wystąpieniu Glapińskiego, Ludwik Kotecki, członek Rady Polityki Pieniężnej, zdecydował się przeprosić za wystąpienie szefa NBP. - W imieniu swoim, ale też mam nadzieję innych członków RPP, chciałbym przeprosić wszystkich ekspertów, ekonomistów i publicystów, którzy poczuli się urażeni obelgami, inwektywami i oskarżeniami przewodniczącego Glapińskiego - napisał Ludwik Kotecki, członek RPP.