Awaryjne lądowanie samolotu z prezydentem Dudą. Komisja Badania Wypadków Lotniczych zbada sprawę

Sprawę awaryjnego lądowania samolotu, którym z Warszawy do Rzeszowa leciał Andrzej Duda zbada komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego - poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych o sprawie awaryjnego lądowania samolotu z prezydentem Dudą na pokładzie poinformowało na Twitterze. "W piątek ok. 13.00 podczas lotu do Rzeszowa o statusie HEAD samolotem Boeing 737 należącym do 1. Bazy Lotnictwa Transportowego "wystąpiła niesprawność uniemożliwiająca kontynuowanie lotu". "Dowódca załogi zgodnie z procedurą podjął decyzję o powrocie na lotnisko startu Warszawa Chopina" – poinformowano.

"Lądowanie przebiegło bez zakłóceń. Pasażerowie odbyli lot do Rzeszowa samolotem zapasowym. Zdarzenie będzie weryfikowane przez komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego" – zapowiedziało Dowództwo.

Prezydent Duda miał powitać w piątek ok. 14 w Rzeszowie prezydenta USA Joe Bidena. Jak poinformował PAP szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, samolot z prezydentem Dudą na pokładzie, który leciał do Rzeszowa, zawrócił po usterce do Warszawy. Miało miejsce awaryjne lądowanie.

Prezydent Duda udał się do Rzeszowa rezerwową maszyną; tuż przed godz. 15 samolot wylądował w Rzeszowie-Jasionce. W związku z opóźnieniem zmieniono program wizyty prezydenta USA. Joe Biden najpierw udał się na spotkanie z amerykańskimi żołnierzami, a potem - razem z Andrzejem Dudą - rozmawiał z przedstawicielami organizacji, które pomagają uchodźcom z ogarniętej wojna Ukrainy.

TOK FM PREMIUM