Złe wieści dla Jarosława Kaczyńskiego? 51 proc. Polaków mówi, że na pewno nie zagłosuje na PiS

Ponad połowa Polaków deklaruje, że na pewno nie zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość. Tak wynika z sondażu Ipsos przeprowadzonego na zlecenie TOK FM i OKO.Press.
Zobacz wideo

27 proc. respondentów zapewnia, że w przyszłorocznych jesiennych wyborach parlamentarnych odda swój głos na PiS. 11 proc., że to rozważa. A 51 proc. ankietowanych, że za żadne skarby nie zamierza popierać obecnej partii rządzącej.

I choć wynik naszego sondażu może ucieszyć przeciwników Prawa i Sprawiedliwości, to trzeba zauważyć, że jego notowania się poprawiają. Od pewnego czasu zmniejsza się bowiem odsetek najzagorzalszych antagonistów partii Jarosława Kaczyńskiego i jednocześnie rośnie liczba osób deklarujących pełne poparcie dla obozu władzy.

Sondaż Ipsos dla TOK FM i OKO.press przeprowadzono metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych, przeprowadzonych od 19 do 21 grudnia. Badanie zrealizowano na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych Polaków.

TOK FM razem z OKO.press

U progu roku wyborczego OKO.press i Radio TOK FM ogłaszają wspólny projekt i wspólną listę (badawczą). Sondaże dla obu redakcji przeprowadzać będzie renomowana pracownia Ipsos. Pierwsze badanie zostało wykonane równolegle w Polsce i Niemczech.

"W naszych badaniach będziemy - jak do tej pory w sondażach Ipsos dla OKO.press - sięgać głębiej, analizując całą paletę zmiennych demograficznych, w tym religijność, światopogląd i profile partyjne" - zapowiadają Kamila Ceran i Piotr Pacewicz. "Zajrzymy do polskiej świadomości i podświadomości, sprawdzimy podatność na propagandę władz. Będziemy dalej śledzić procesy laicyzacji i odchodzenia od konserwatywnego zestawu przekonań i uprzedzeń" - dodają.

TOK FM PREMIUM