Ponad połowa wyborców PiS nie ma problemu z "willą plus" [SONDAŻ]

We wtorkowym sondażu "Dziennika Gazety Prawnej" spytano respondentów, czy słyszeli o przyznaniu przez ministra Przemysława Czarnka pieniędzy na zakup lub remont budynków dla fundacji i stowarzyszeń związanych z obozem rządowym.
Zobacz wideo

"Najnowszy sondaż United surveys dla DGP i RMF FM, w którym pytamy o rozdysponowanie przez ministra edukacji pieniędzy dla fundacji i stowarzyszeń pokazuje dwie ciekawe tendencje" - donosi DGP we wtorkowym wydaniu. Po pierwsze, wskazuje, że o sprawie znanej w części mediów pod nazwą "Willa plus" słyszała nieco ponad połowa badanych.

"Bardzo wiele osób o niej nie słyszało, co może pokazywać, że ludzie są zmęczeni polityką, skoro tak elektryzująca sprawa do nich nie dociera - komentuje dla gazety Marcin Duma, który przeprowadził badanie.

Po drugie - jak czytamy w DGP - choć ogólnie 72 proc. respondentów negatywnie ocenia decyzje ministra edukacji Przemysława Czarnka, to widać rozjazd opinii w podziale na elektoraty.

"Wyborcy obozu rządowego w większości - 59 proc. - nie mają problemu z "willą plus"; elektorat opozycji jest niemal w całości krytyczny - 94 proc. ocen negatywnych i niezdecydowanych" - wynika z sondażu.

Badanie zostało wykonane 3-4 lutego na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą CATI.

Posłuchaj podcastu:

TOK FM PREMIUM