WOŚP podsumowała dotychczasowy przebieg 31. Finału. Zebrano ponad 154 mln zł

Do tej pory wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali 154 mln 606 tys. 764 zł - poinformował sztab WOŚP w niedzielę po północy, podsumowując dotychczasowy przebieg akcji. Tegoroczny finał WOŚP przebiega pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!".
Zobacz wideo

31. Finał WOŚP odbywa się pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! W niedzielę rano wielkie kwestowanie otworzył szef orkiestry, Jerzy Owsiak. - Chcemy wygrać z sepsą i na pewno wygramy. Chcemy pokazać, że my, Polacy, jesteśmy pełni energii i empatii - powiedział Owsiak. 

Po godzinie 20.30 licznik na stronie internetowej 31. Finału WOŚP przekroczył już 100 000 000 zł.  

Czy orkiestrze znów uda się pobić rekord? Przypomnijmy, w 2022 roku udało się zebrać aż 224 miliony 376 tysięcy 706 złotych i 35 groszy. 30. finał WOŚP grał dla okulistyki dziecięcej. 

TOK FM gra z WOŚP

Jak co roku TOK FM gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem zachęcamy do udziału w aż dziewięciu licytacjach! Na najhojniejszych darczyńców czeka limitowana seria kaw do "Poranka TOK FM", udział w audycji "Kultura osobista", w której gościem specjalnym będzie Agnieszka Holland, płyta Sokoła z podpisem artysty oraz Adama Bodnara, a także wiele innych atrakcji.

>>>SPRAWDŹ NASZE LICYTACJE!<<<

31. Finał WOŚP na walkę z sepsą. To podstępna choroba

- Nigdy nie wiemy, jak infekcja może się zakończyć. Do czego doprowadzi wniknięcie bakterii, grzyba czy wirusa. Może być to - mówiąc językiem wojskowym - albo incydent przygraniczny, albo wojna. I sepsa jest właśnie taką wojną - mówiła w TOK FM prof. Marzena Zielińska z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Tegoroczny 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest walce właśnie z sepsą.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM