Przyszłość Sejmu, Mentzen, któremu wyszło śmiesznie i jak dorównać Hołowni? Rutkowski i Poczęty komentują politykę [Śmielej!]

Jak powinny wyglądać obrady Sejmu, by wciąż były tak popularne na YouTube, jak niedawne pierwsze posiedzenie? Jak bardzo Mentznen nic nie czytał, nic nie podpisywał? Jak wybrnąć ze wspólnych występów z Janem Pietrzakiem? Nad tymi i wieloma innymi "jak?" pochylają się Rafał Rutkowski i Jakub Poczęty w nowym odcinku podcastu "Śmielej!", w którym stand-uperzy komentują ostatni tydzień w polityce.
Zobacz wideo

Gośćmi piątego odcinka podcastu "Śmielej! Stand-uperzy o polityce" byli Rafał Rutkowski i Jakub Poczęty. Komicy, omawiając wydarzenia ostatniego tygodnia w polskiej polityce, przede wszystkim koncentrowali się na pierwszym posiedzeniu Sejmu nowej kadencji i tryskali wręcz optymizmem, myśląc o tym, ile ciekawych i często zabawnych sytuacji przyniosą nam kolejne transmisje z sali obrad.

Posłuchaj:

Vlogi z Sejmu

Rafał Rutkowski opowiadał, że Święto Niepodległości spędził w Londynie i nawet chciał pójść w miasto kopnąć jakiś śmietnik czy zadrzeć z policją, ale niestety stracił mnóstwo czasu w korku i się nie wyrobił. Anglicy tego dnia obchodzą rocznicę zakończenia I Wojny Światowej i miasto jest całkowicie zakorkowane. Tyle że angielskie świętowanie nie uwzględnia rzucania racami.

Jakub Poczęty zaś przyznał, że zachwycił się Szymonem Hołownią. Wcześniej nie był fanem, ale teraz jest pod wielkim wrażeniem. Po tekście marszałka Sejmu "Obrażać też trzeba umieć" był przekonany, że chwilę pokażą, że za kulisami stoi Marcin Prokop zachwycony tekstami swego dawnego telewizyjnego partnera.

Internetowa popularność obrad Sejmu to, zdaniem gości podcastu, dopiero początek. Poczęty stwierdził, że aktualna liczba wyświetleń na YouTube za chwilę zainspiruje jakiś vlogerów do relacji z Sejmu. Zaczną powstawać młodzieżowe vlogi. "Siemano mordeczki! Dzisiaj jesteśmy w Sejmie! Będziemy oglądać obrady" - to wszystko przed nami.

Wyszło śmiesznie

Rafał Rutkowski opowiadał o liderze Konfederacji, który na w swoich social mediach pierwszy dzień w Sejmie podsumował unboxingiem służbowego tabletu niczym rasowy influencer. Chwilę później Sławomir Mentzen wyparł się projektu ustawy, który złożyli jego koledzy z partii. Skoro okazało się, że w konfederackim projekcie zmian w podatkach są kardynalne błędy, to Mentzen nic nie czytał, nic nie podpisywał, nie ma pojęcia, o co chodzi. No, "wyszło śmiesznie". Rutkowski ma nadzieję, że ktoś taki nigdy nie będzie miał nic wspólnego z rządzeniem - ot, potknie się, sprowokuje jakiś incydent dyplomatyczny, wywoła wojnę. A potem powie - no, wyszło śmiesznie...

Z kolei Kuba Poczęty wierzy, że teraz komicy i stand-uperzy mają szansę na dodatkowy zarobek. Za chwilę politycy, którzy będą chcieli zawalczyć o młodszą publiczność (a może też po to, by nawiązać do poziomu Hołowni) powinni zacząć zatrudniać doświadczonych humorystów jako ghost writerów do przemówień. I on się bardzo chętnie tego podejmie. Było też m.in. o tym, jakie reklamy powinny lecieć przy obradach Sejmu na YT, o jeżdżeniu windą z Lepperem, o wspólnych występach z Pietrzakiem, a także o rozstrzyganiu ustaw przy pomocy walk w sejmowym oktagonie.

A już za tydzień w kolejnym odcinku Kamil Śmiałkowski gościć w "Śmielej!" będzie Abelarda Gizę i Kacpra Rucińskiego. Już 24 listopada - zapraszamy do słuchania w aplikacji TOK FM i na tokfm.pl.

"Śmielej!" - jak słuchać?

Pierwszy odcinek jest dostępny za darmo na tokfm.pl, w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na kanale TOK FM Select na Spotify. Pozostałe odcinki są udostępniane wyłącznie subskrybentom TOK FM Premium oraz Apple Podcasts. Premiery w każdy piątek po godz. 18:00.