Nowe taśmy Mraza. Giertych ujawnia. Ziobro miał głos "niezmieniony chorobą"
"Publikuję nieznane wcześniej nagranie, które dowodzi, że pomimo kłopotów ze zdrowiem Z. Ziobro może twardą ręką sterować swoimi ludźmi. Czy to on stał za #ProwokacjaZiobry ? Czy jego prokurator (odp. za spr. wojskowe) Janeczek powinien się podać dzisiaj do dymisji?" - napisał Roman Giertych na platformie X (dawny Twitter). Poniżej poseł Koalicji Obywatelskiej zamieścił nagranie, na którym Tomasz Mraz ujawnił kulisy jednego ze spotkań w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Giertych publikuje kolejne nagranie Mraza
Na nagraniu słyszymy, jak Giertych pyta Mraza, czy po 15 października miał jeszcze kontakt z kimś z Ministerstwa Sprawiedliwości, którego szefem był jeszcze Zbigniew Ziobro. - Marcin Romanowski chciał się spotkać, żeby upewnić się, że nic nie będę mówić, że będę siedział cicho - powiedział Mraz.
Rozmowa, o której mówił były dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości, miała miejsce już po ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych. - Na jednym z takich spotkań, cyklicznych, organizowanych przez niego, gdzie miała być tworzona strategia na komisję ds. Funduszu Sprawiedliwości, zadzwonił do niego Zbigniew Ziobro. Odebrał i słyszałem głos ministra Ziobry - wyjaśnił.
Ziobro może mieć kłopoty. Ruszyło śledztwo w sprawie dokumentów znalezionych w jego domu
Mraz przyznał, że zanim Romanowski wyszedł do innego pomieszczenia, zdążył usłyszeć fragment rozmowy między nim a szefem resortu. Jak przekazał, "telefon dotyczył organizacji, która otrzymała dotację z Funduszu Sprawiedliwości, i były na nią ataki medialne" - Minister Ziobro chciał, żeby przygotować jakieś oświadczenia, sprostowania do prasy - powiedział Mraz. Dodał, że barwa głosu lidera Suwerennej Polski od razu zwróciła jego uwagę. - W mojej rodzinie były przypadki raka, ale nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek miał tak
silny głos, taki niezmieniony chorobą, jak w czasie tej rozmowy - stwierdził.
Kim jest Tomasz Mraz? Bliski współpracownik wiceministra Romanowskiego
Tomasz Mraz jest byłym bardzo bliskim współpracownikiem Marcina Romanowskiego, byłego wiceministra sprawiedliwości z Suwerennej Polski. Dyrektorem w departamencie Funduszu Sprawiedliwości został w kwietniu 2020 roku, a w samym Funduszu pracował już wcześniej - przez ponad rok.
Mraz jest głównym świadkiem ws. nieprawidłowości i nadużyć w resorcie sprawiedliwości. Przez ponad rok nagrywał rozmowy prowadzone m.in. z Romanowskim, jak i innymi współpracownikami z ministerstwa. Dzięki jego materiałom prokuratura posiada niezwykle istotny materiał dowodowy, by przeprowadzić śledztwo dotyczące defraudacji środków z Funduszu Sprawiedliwości.
Posłuchaj:
To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj ze specjalnej oferty. Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>