Dzień Matki 2023. Jaki prezent kupić? Podpowiadamy

Dzień Matki już jutro, a tobie wciąż brakuje pomysłu na prezent? Dla wszystkich, którzy nie wiedzą, czym obdarować swoją kochaną mamę, przygotowaliśmy mały poradnik.
Zobacz wideo

Mówiąc o prezentach, najczęściej myślimy o konkretnych przedmiotach, warto jednak pamiętać, że najcenniejszy bywa wspólnie spędzony czas. Chcesz sprawić mamie przyjemność z okazji jej święta? Zabierz ją na spacer, kawę w ulubionej kawiarni, albo obiad. Dobrym pomysłem może być także wspólny wypad do kina, czy teatru. 

Prezenty na Dzień Mamy 2023. Zapracowana mama doceni czas dla siebie

Wiele mam jest zapracowanych i przemęczonych. Aktywność zawodowa, dom i często dodatkowe zajęcia sprawiają, że najbardziej brakuje im czasu dla siebie. Dzień Mamy 2023 to doskonała okazja, by zaserwować swojej mamie kilka wolnych chwil. Wyręczyć ją w domowych obowiązkach i wysłać na masaż, zabieg pielęgnacyjny, manicure albo zwykły spacer do parku z książką i kubkiem ulubionej kawy. Taki moment oddechu i czas dla siebie to dla wielu mam luksus większy niż nowe perfumy czy biżuteria

Dzień Matki 2023. Niesztampowe prezenty

Każdy z nas ma listę rzeczy, których chciałby w życiu spróbować, ale jakoś dotychczas nie było okazji. I nie piszemy tu o egzotycznych potrawach, a doświadczeniach i aktywnościach, które nas ciekawią. Jazda konna, gra w squasha, masaż, lekcja jogi, lepienie w glinie? A może w bardziej ekstremalnych wersjach skok ze spadochronem, przejażdżka rajdowym samochodem, lot balonem czy tatuaż?

Z pewnością każda mama ma coś takiego na swojej liście i choć niektóre z tych doświadczeń wiążą się z wysokimi kosztami (lot balonem czy przejażdżka wyścigówką), to z pewnością znajdą się aktywności na każdą kieszeń.

Dzień Matki. Co kupić, gdy już nie ma czasu na bieganie po sklepach?

Choć dużo wcześniej wiadomo, że nadchodzi Dzień Matki 2023, codzienność często całkowicie zaprząta uwagę dorosłych dzieci. I nagle okazuje się, że już za chwilę jest ten dzień. Co zrobić, gdy  nie ma czasu na poszukiwanie prezentu?

 Gdy jesteś w delikatesach:

  • pojemniczek świeżych truskawek - dla mam lubiących słodkości,
  • zestaw świeżo wyciskanych soków - dla mam dbających o zdrowie,
  • kilka kawałków dobrego sera lub pęto aromatycznego salami - dla mam smakoszek.

Gdy jesteś w kiosku lub księgarni:

  • kilka kolorowych pism - dla mam, które lubią czytać,
  • kryminał lub romans - dla mam, które lubią ekscytować się lub wzruszać,
  • album lub przewodnik - dla mam podróżniczek.

Gdy jesteś w drogerii lub aptece:

  • dobry szampon i odżywkę do włosów - dla mam dbających o wygląd,
  • dobry krem dla odpowiedniej cery, która pomoże zadbać o jakość skóry, 
  • witaminy dla seniorów - dla mam, które troszczą się o zdrowie.

Dzień Matki już w piątek 26 maja

W Polsce tradycyjnie Dzień Matki obchodzi się 26 maja. Święto po  raz pierwszy wyprawiono  w 1914 roku w Krakowie. W innych krajach data tego święta jest ruchoma, np. w Wielkiej Brytanii i Irlandii obchodzi się je w czwartą niedzielę wielkiego postu. W wielu państwach takich jak Rosja, Macedonia, Słowenia czy Wietnam Dzień Matki jest równoznaczny z Dniem Kobiet.

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM