Prognoza pogody na 11 listopada. Ciepło i pochmurno. Co jeszcze prognozują synoptycy?

Pogoda 11 listopada 2022 dopisze. Jak zapewniają synoptycy aura będzie sprzyjała plenerowym obchodom Święta Niepodległości. Jak na tę porę roku, będzie stosunkowo ciepło, na zachodzie do 14 stopni a na południu nawet do 16 stopni. W całym kraju bez deszczu. Ochłodzenie możliwe jest dopiero w niedzielę.

- 11 listopada będzie niezła pogoda, aby spędzić dzień na świeżym powietrzu, szczególnie, że nie prognozujemy intensywnych opadów deszczu, nie będzie też porywistego wiatru, choć jego podmuchy sprawią łopotanie flag – mówi meteorolog z IMGW Anna Woźniak.

Pogoda na jutro. Ciepło ale pochmurno

Po przejściu frontu atmosferycznego, będziemy mieć w piątek zachmurzenie duże, ale bez deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany północno-zachodni. W ciągu dnia na przeważającym obszarze najwyższa temperatura to 11 stopni Celsjusza, jedynie na zachodzie do 13, a nawet 14 stopni Celsjusza. 

- Jak na listopad to niezły wynik – ocenia Woźniak.

Natomiast w sobotę i niedzielę nad całą Polską będzie się stopniowo rozbudowywał wyż.

- Niestety w tym momencie nie możemy określić, jaką przyniesie aurę. Ciężko stwierdzić, czy będzie to jesienny pogodny wyż, czy raczej wręcz przeciwnie – listopadowy, zgniły – przyznaje.

- Obecnie więcej wskazuje, że ze względu na to, iż wyż przyjdzie z południowego zachodu, zachmurzenie utrzyma się na poziomie umiarkowanym i dużym – wskazuje Woźniak.

Noce stosunkowo ciepłe. Nie będzie znacznych spadków temperatury, wyniesie ona od ok. 6 do 7 stopni. Natomiast w ciągu dnia w najcieplejszym momencie ok. 12 stopni.

- Nie spodziewamy się żadnych drastycznych zmian. Nie będzie ani bardzo ciepłego, ani bardzo zimno, raczej umiarkowana, jesienna pogoda bez deszczu – mówi meteorolog.  

Prognoza pogody na 11 listopada. Pochmurno ale z rozpogodzeniami

Podobną pogodę prognozują synoptycy tvnmeteo.pl. Według nich nich w piątek 11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości, powinno być ciepło. Temperatura  maksymalna od 10-12 stopni Celsjusza na północy Polski do 13-16 st. C na południu. Na północy i w centrum kraju ten dzień zapowiada się pochmurno, ale z rozpogodzeniami. Południowym regionom powinna dopisać pogodna aura.

Pogoda na długi listopadowy weekend. Ochłodzenie dopiero w niedzielę

Ciepło ma być również w sobotę 12 listopada. Termometry pokażą maksymalnie od 10-12 st. C na północy do 13-15 st. C na południu kraju. Synoptycy większe zachmurzenie przewidują na północy i w centrum. Tam możliwy jest słaby, przelotny deszcz. Na południu kraju dzień powinien upłynąć pod znakiem przyjemnej pogody.

Natomiast w niedzielę 13 listopada według synoptyków TVN spodziewane jest odczuwalne ochłodzenie. Na termometrach maksymalnie będzie 6-10 st. C na północy i 8-12 st. C na południu. Poza tym zachmurzenie ma się pojawić na terenie całego kraju, a na wschodzie pojawią się też opady deszczu.

Kiedy spadnie śnieg w Polsce? IMGW wydał kolejny komunikat dotyczący pogody długoterminowej

Źródło: PAP/ Tvn24.pl

TOK FM PREMIUM