"PiS zaorał polską wieś". Posłowie KO wystosowali pięć pytań do polskiego rządu

W cieniu gigantycznej afery zbożowej polskie gospodarstwa rolne walczą z wieloma nawarstwiającymi się od miesięcy problemami, m.in. cenami energii czy nawozów. PiS zaorał polską wieś - mówił w sobotę poseł KO Arkadiusz Myrcha.
Zobacz wideo

Posłowie KO Arkadiusz Myrcha i Marta Golbik w sobotę podczas konferencji prasowej przed siedzibą PiS w Warszawie wystosowali pięć pytań do polskiego rządu. - W cieniu gigantycznej afery zbożowej polskie gospodarstwa rolne, polskie rolnictwo każdego dnia toczone są przez wiele nawarstwiających się od miesięcy problemów - mówił Myrcha.

Golbik pytała: dlaczego za rządów PiS rekordowa ilość polskiej ziemi rolnej trafiła w ręce cudzoziemców; dlaczego do Polski wjechało nieprzebadane zboże z Ukrainy; dlaczego przez dziewięć miesięcy rząd polski nic nie zrobił z kryzysem zbożowym; dlaczego dziś na stołach Polaków króluje duński i niemiecki schabowy; dlaczego producenci mleka stanęli dziś na skraju bankructwa?

Myrcha ocenił, że "PiS zaorał polską wieś". Zaznaczył, że problemy, z którymi borykają się rolnicy, to m.in. wysokie koszty utrzymania, ceny energii, nawozów, napływające produkty z Ukrainy czy sprzedaż ziemi. - Tych problemów jest dzisiaj tak dużo, że ani ministerstwo rolnictwa, ani premier (Mateusz - PAP) Morawiecki nie chcą specjalnie o tym mówić - dodał poseł KO.

TOK FM PREMIUM