9-latka prowadziła pijaną matkę. Kobieta tłumaczyła, że "wypiła wcześniej tylko dwa piwa"

Nietrzeźwa 29-latka z Gdańska opiekowała się 9-letnią córką. Kobieta miała problemy z wysławianiem się i nie wiedziała, gdzie jest. Jak się okazało, miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Zobacz wideo

- W niedzielę wieczorem policjanci z Sopotu dostali zgłoszenie, że na krawężniku jednej z ulic siedzi pijana kobieta z kilkuletnim dzieckiem, które wcześniej ją prowadziło. Na miejsce pojechali policjanci prewencji i potwierdzili zgłoszenie - przekazała w poniedziałek oficer prasowa sopockiej policji podkom. Lucyna Rekowska.

Wyjaśniła, że mundurowi wyczuli od 29-letniej mieszkanki Gdańska silną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało, że ma ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie. - Do tego kobieta miała problem z wysłowieniem się i nie wiedziała, gdzie jest - relacjonowała Rekowska.

Dodała, że kobieta w rozmowie z policjantami oświadczyła, że "wypiła wcześniej tylko dwa piwa". Siedząca obok kobiety 9-latka przekazała funkcjonariuszom, że to jej mama i właśnie wracają do domu. Funkcjonariusze zaopiekowali się 9-latką i przekazali pod opiekę członka rodziny.

- 29-latka wkrótce zostanie przesłuchana, a wszystkie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego - poinformowała rzeczniczka sopockiej policji.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM