Janina Goss ma nową pracę. Przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego w Orlenie

PKN Orlen poinformował w środę o tym, że do Rady Nadzorczej koncernu powołana została Janina Goss. Prywatnie przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego.

PKN Orlen ("Spółka") informuje, że 11 stycznia 2023 roku Minister Aktywów Państwowych, w imieniu akcjonariusza Skarbu Państwa, działając na podstawie § 8 ust. 2 pkt 1 Statutu Spółki powołał panią Janinę Goss do składu Rady Nadzorczej PKN Orlen - podała za koncernem Polska Agencja Prasowa. 

Orlen podał, że w kolejnym raporcie opublikuje "bieżące informacje o posiadanym przez panią Janinę Goss wykształceniu, kwalifikacjach i zajmowanych wcześniej stanowiskach, wraz z opisem przebiegu pracy zawodowej". 

Janina Goss w Orlenie. Kim jest?

Janina Goss ma 79 lat i jak pisze "Wyborcza" od dawna jest przyjaciółką domu Kaczyńskich. W czasie choroby Jadwigi Kaczyńskiej pożyczyła prezesowi PiS 200 tys. na leczenie matki. Goss jest skarbnikiem PiS w Łodzi, rządzi także łódzkimi strukturami partii. Jest też członkinią zarządu spółki Srebrna, która ma atrakcyjne grunty w Warszawie. 

"Goss ma mieć nie tylko nieograniczony dostęp do ucha Kaczyńskiego, ale nawet swój pokój w partyjnej centrali przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, gdzie urzęduje przez większość dni tygodnia" - czytamy w "GW". Janina Goss ma być tam codziennie dowożona z Łodzi.

"Wyborcza" informowała w lipcu ubiegłego roku, że Goss ponownie znalazła się w radach nadzorczych Polskiej Grupy Energetycznej i Banku Ochrony Środowiska

TOK FM PREMIUM