Depp - Heard. Wynik "procesu dekady" skomentowały polskie celebrytki

Proces Amber Heard i Johnny'ego Deppa oficjalnie się zakończył. Jednak nie cichną dyskusje i komentarze w tej sprawie. Głos na temat wyroku zabierają osoby publiczne, które walczą o prawa kobiet i same były ofiarami przemocy. Wiemy, jak ten spór oceniają Martyna Wojciechowska i Weronika Rosati.

Johnny Depp - Amber Heard. Wynik procesu komentuje cały świat. W tym polscy celebryci

1 czerwca sędzia sądu w Wirginii orzekła wyrok w "procesie dekady" na korzyść aktora, któremu Amber Heard musi zapłacić ponad 10 milionów dolarów odszkodowania. Była żona została uznana za winną jego zniesławienia, ale ona sama też ma otrzymać od Deppa rekompensatę - dwa miliony dolarów.

Opinia publiczna jest podzielona, jeśli chodzi o wynik procesu Depp-Heard, podobnie głosy znanych osób w tej sprawie. Pojawiły się opinie, że przemoc nie ma płci, ale proces może zniechęcić jej ofiary do występowania przeciwko oprawcom i dochodzenia sprawiedliwości na drodze sądowej. Głos zabrała też Martyna Wojciechowska, która jest zdania, że z tak poważnej sprawy nie powinno robić się medialnej szopki.

Martyna Wojciechowska komentuje sprawę Deppa i Heard: "To przygnębiające"

Martyna Wojciechowska uważa się za feministkę i słynie ze wspierania praw kobiet i innych osób potrzebujących pomocy. Serwis Plotek zapytał dziennikarkę, co sądzi o wyroku w głośnym procesie Amber Heard i Johnny'ego Deppa. Podróżniczka przyznała, że ta sytuacja ją przygnębia. Nie opowiada się po żadnej ze stron i uważa, że obydwoje zostali w tej sytuacji pokrzywdzeni. Publiczny proces w tak trudnej sprawie, jaką jest przemoc domowa, nikomu nie wychodzi na dobre.

"Jest mi smutno, że do takiego procesu musiało dojść. Jest mi smutno, że ludzie nie potrafią się dogadać, że nie potrafimy rozmawiać na ważne tematy, szczególnie te dotyczące bardzo intymnych spraw. Szkoda mi jest i jego, i jej, że w ogóle przez to przeszli, przykro, że zrobił się z tego taki pokaz" - powiedziała Martyna Wojciechowska w rozmowie z Plotkiem.

Jej zdaniem należy głośno mówić o przemocy, niezależnie od jej wymiaru i kontekstu, ale sposób, w jaki została przedstawiona w przypadku sądowej batalii Deppa i Heard, zdecydowanie nie był właściwy. " Ważne, żeby o tym mówić. A w takim stylu - niekoniecznie" - dodała.

Amber Heard. Wyrok niekorzystny dla aktorki komentuje też Rosati

Na temat wyroku wypowiedziała się także Weronika Rosati, która w rozmowie z Faktem oceniła: "Wyrok jest szokujący. Wczorajszy werdykt to czarny dzień dla ofiar przemocy domowej na całym świecie."

Potem na Instagramie dodała zdjęcie Amber i komentarz w języku angielskim. Aktorka utożsamia się z jej sytuacją i staje w jej obronie.

"Ciągle pytacie mnie, co sądzę o procesie Depp-Heard. Ten artykuł to moja odpowiedź. Przeczytajcie go. Jeśli nie zgadzacie się z jego treścią, czytajcie go aż do momentu, w którym właściwie ją zrozumiecie" - napisała Rosati.

Weronika Rosati o procesie dekadyWeronika Rosati o procesie dekady Instagram Weronika Rosati

W tekście dla dwutygodnika "New York Magazine" napisała o nagonce, z jaką mierzy się Amber Heard. W publikacji poruszyła również problem ofiar przemocy, których wiarygodność jest publicznie kwestionowana.

Zaledwie kilka lat temu Weronika Rosati sama była uwikłana w batalię sądową z ojcem swojej córki. Byli partnerzy walczyli o opiekę nad dzieckiem, jego nazwisko noszone przez dziecko oraz wysokość alimentów. Wówczas pojawiły się również oskarżenia o przemoc psychiczną oraz fizyczną.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM