Orlen już przygotowany "na 'jedynkę' z przodu przy cenie paliwa"? Koncern komentuje

Orlen już przygotowany na "jedynkę" z przodu na wyświetlaczach - napisał na Twitterze Waldy Dzikowski, poseł Koalicji Obywatelskiej. Pod wpisem zamieścił zdjęcie. Spółka opublikowała specjalne oświadczenie.
Zobacz wideo

Nie widać końca podwyżek cen paliw na stacjach. Jak wynika z historii notowań e-petrol.pl po raz pierwszy średnia cena benzyny 98-oktanowej wynosi 8,02 zł za litr, co oznacza że w ciągu tygodnia poszła w górę o 16 groszy. Jeszcze bardziej, bo aż o 22 grosze na litrze, wzrosła cena Pb95, która wynosi 7,55 zł za litr. W porównaniu do benzyn zaledwie o 4 grosze podrożał olej napędowy oferowany w sprzedaży na stacjach po 7,13 zł za litr. 

- Orlen już przygotowany na "jedynkę" z przodu na wyświetlaczach - napisał na Twitterze Waldy Dzikowski, poseł Koalicji Obywatelskiej. Swój wpis zilustrował zdjęciem dwóch wyświetlaczy (fotografię jako pierwszy opublikował epoznan.pl). "Po lewej wyświetlacz stacji w marcu, po prawej w czerwcu" - dodał. Ten drugi "wygląda tak, jakby został wydłużony o jedno miejsce - teoretycznie tak, że mógłby pokazywać cenę powyżej 10 zł za litr benzyny".  

"Testujemy"

Orlen już odniósł się do sprawy. "PKN ORLEN na dwóch MOP-ach w okolicach Łodzi PKN ORLEN testuje możliwość prezentacji na pylonach cenowych dodatkowych informacji dla kierowców. Chodzi m.in o oznaczenia i symbole paliw zgodne z unijnymi przepisami" - tłumaczy spółka w oświadczeniu przysłanym epoznan.pl. 

Informuje przy tym, że nowe pylony pojawić mają się także na stacjach w Krakowie. "W tym przypadku wymiana ma związek ze zmianą lokalnych przepisów, a konkretnie z tzw. uchwałą krajobrazową, która wchodzi w życie 1 lipca 2022 r. W związku z tym dotychczasowe pylony o wysokości 8 metrów zostaną wymienione na niższe, 6-metrowe i na nich nie będzie możliwości prezentacji dodatkowych informacji" - dodano.

TOK FM PREMIUM