,
Obserwuj
Dolnośląskie

Podliczyli wstępnie straty po powodzi. Monstrualna kwota

1 min. czytania
21.09.2024 09:53
Wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń poinformował w sobotę, że wstępne straty wskutek powodzi w woj. dolnośląskim szacowane są na 3 mld 655 mln zł. Zaznaczył, że dane te nie są ostateczne, bo część powiatów nadal walczy z żywiołem.
|
|
fot. Michał Ryniak / Agencja Wyborcza.pl

W sobotnim posiedzeniu powodziowego sztabu kryzysowego we Wrocławiu wzięli udział m.in. wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń i prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Awiżeń przedstawił wstępne szacunki strat w woj. dolnośląskim. Wynoszą one 3 mld 655 mln zł. Dane te obejmują 25 powiatów i dwa miasta na prawach powiatu – wojewoda zastrzegł, że część powiatów nadal walczy z żywiołem i trudno oszacować straty.

Poinformował, że w piątek do godz. 19.30 gminy otrzymały 37,5 mln zł na zasiłki. Mówił także o 4 tys. szczepionek, które trafiły do powiatowych sanepidów. Przekazano również 6400 sztuk tabletek do dezynfekcji.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował, że noc z piątku na sobotę w mieście przebiegła bez incydentów – obserwowane są m.in. wały w dolinie Bystrzycy, w których nie notowano przesiąków. Powiedział też, że woda w mieście ciągle nadaje się do spożycia.

Dolny Śląsk od ubiegłego tygodnia zmaga się z powodzią. Najbardziej ucierpiały regiony przygraniczne z Czechami, jak Stronie Śląskie, Kłodzko i Lądek-Zdrój.

Posłuchaj podcastu!