Trzebinia. Na cmentarzu zapadła się ziemia. Wiele grobów zniszczonych. Zbierze się sztab kryzysowy

W związku z zawaleniem ziemi na cmentarzu w Trzebini (Małopolskie) we wtorek po południu odbędzie się w tym mieście posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego - poinformowało biuro wojewody małopolskiego. W wyniku zapadliska zniszczonych zostało ok. 50 grobów.

"W związku z zapadliskiem, jakie powstało w Trzebini - na terenie tamtejszego cmentarza - wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwołał na dziś posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Będzie ono poprzedzone wizją lokalną. Wstępne oględziny miejsca zdarzenia odbyły się już rano z udziałem wojewody" - czytamy w komunikacie biurowa wojewody.

Posiedzenie sztabu odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Trzebini. Po posiedzeniu, prawdopodobnie ok. godz. 14:00-14:30, odbędzie się briefing prasowy wojewody. Planowana jest transmisja internetowa briefingu w mediach społecznościowych urzędu wojewódzkiego.

We wtorek rano straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zawalisku na cmentarzu parafialnym przy ul. Jana Pawła II w Trzebini. W wyniku zapadnięcie ziemi powstał lej o głębokości 10 metrów i średnicy 20 metrów. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Zniszczonych zostało ok. 50 grobów.

Według informacji PAP to 10. tego typu zdarzenie od sierpnia ubiegłego roku na tym pogórniczym terenie.

TOK FM PREMIUM