Wybuch w Komendzie Głównej Policji. Prokuratura przesłuchała Jarosława Szymczyka

Zakończyło się przesłuchanie Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka - poinformowa PAP rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Marcin Saduś.

- Kilkanaście minut przed 19 prokurator zakończył przesłuchanie Komendanta Głównego Policji w charakterze świadka – przekazał Marcin Saduś w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Przesłuchanie miało związek z wybuchem, do jakiego doszło w minionym tygodniu w Komendzie Głównej Policji.

Początkowo o sprawie informowały tylko media. Komunikat rzecznika KGP był bardzo ogólnikowy. Dopiero po kilku godzinach MSWiA poinformowało, że w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem Komendanta Głównego Policji doszło do eksplozji. "Eksplodował jeden z prezentów, które Komendant otrzymał podczas swojej roboczej wizyty na Ukrainie w dniach 11-12 grudnia bieżącego roku, gdzie spotkał się z kierownictwami ukraińskiej Policji i Służby ds. sytuacji nadzwyczajnych. Prezent był podarunkiem od jednego z szefów ukraińskich służb" - przekazało ministerstwo.

Poinformowano też, że w wyniku eksplozji komendant Szymczyk doznał lekkich obrażeń i przebywa na obserwacji w szpitalu. Dodano, że lekkich obrażeń niewymagających hospitalizacji doznał też pracownik cywilny Komendy Głównej Policji.

Wybuch w KGP. Dymisji Skrzypczaka nie będzie?

Szef MSWiA Mariusz Kamiński napisał w poniedziałek na Twitterze, że "w związku z sytuacją dot. ukraińskiego prezentu dla gen. Szymczyka gotowość przyjazdu do Polski i spotkania ze mną wyraził szef MSW Ukrainy D. Monastyrski". "Do spotkania dojdzie niebawem. Jednocześnie, ucinając spekulacje medialne, wykluczam dymisję Komendanta Głównego Policji" - podkreślił.

Komendant Szymczyk w poniedziałek w TVP Info powiedział, że po eksplozji w swoim gabinecie nie zamierza składać wniosku o dymisję, choć zawsze podporządkuje się decyzjom premiera i szefa MSWIA. - W moim gabinecie doszło do zdarzenia, które należy dokładnie wyjaśnić, gdyż eksplodował prezent, który otrzymałem podczas spotkania z szefami jednej z najważniejszych służb odpowiedzialnych za wewnętrzne bezpieczeństwo Ukrainy - mówił.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM