PiS cały czas z najwyższym poparciem. Ale partia Kaczyńskiego ma poważny kłopot [SONDAŻ]

Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 34,7 proc. badanych, na Koalicję Obywatelską - 27,9 proc., Lewica uzyskałaby 8,2 proc. , Konfederacja - 7,3 proc., Polska 2050 - 7,1 proc., a PSL- Koalicja Polska - 6,9 proc. - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu United Surveys dla portalu Wirtualna Polska.
Zobacz wideo

Według podanej przez Wirtualną Polskę informacji o wynikach sondażu chęć głosowania na PiS zadeklarowało 34,7 proc. respondentów, co oznacza spadek o 1,1 punktu procentowego w stosunku do poprzedniego badania sprzed dwóch tygodni.

Na Koalicję Obywatelską zagłosowało 27,9 proc. badanych - o 0,7 punktu procentowego więcej niż w poprzednim sondażu. Na Lewicę chce zagłosować 8,2 proc. ankietowanych - o 0,5 punktu procentowego mniej w stosunku do poprzedniego badania. Z kolei Konfederacja mogłaby liczyć na poparcie 7,3 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 0,4 punktu procentowego.

Ugrupowanie Szymona Hołowni Polska 2050 wskazało 7,1 proc. badanych, czyli o 0,4 punktu procentowego mniej niż w poprzednim sondażu. PSL-Koalicja Polska cieszy się poparciem 6,9 proc. badanych - spadek o 0,1 punktu procentowego. 0,9 proc. ankietowanych w wyborach zagłosowałoby na Koalicję Agrounii z Porozumieniem, co oznacza wzrost o 0,5 punktu procentowego.

7 proc. badanych nie potrafiło wskazać, na kogo oddałoby głos.

Takie wyniki sondażu wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość nie miałoby większych szans na rządzenie trzecią kadencję z rzędu. Bo partia Jarosława Kaczyńskiego - nawet ze wsparciem Konfederacji - mogłaby mieć problem ze stworzeniem rządu.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony w dniach 3-5 marca 2023 roku metodą CAWI(samodzielne wypełnienie ankiety internetowej) i CATI (wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem) 50/50 na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM