Brejza ujawnił zdjęcia z wybuchu granatnika w gabinecie Szymczyka. Policja zabrała głos

Senator Krzysztof Brejza przedstawił planszę z kilkoma zdjęciami, które zostały zrobione krótko po wybuchu granatnika 14 grudnia 2022 r. w Komendzie Głównej Policji. - Prezentowane zdjęcia nie wnoszą nic nowego, o czym nie było mowy wcześniej - poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka.
Zobacz wideo Karolina Lewicka analizuje sondaż wyborczy dla oko.press i TOK FM

Senator Krzysztof Brejza, ubiegający się o mandat do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej, przedstawił zdjęcia, które - jak powiedział - zostały zrobione krótko po wybuchu granatnika 14 grudnia 2022 r. w Komendzie Głównej Policji. 

- Widzicie państwo m.in. stanowisko ochroniarza, który został poszkodowany bardzo poważnie - beton, pustaki spadły temu człowiekowi na głowę. Widzicie państwo głowice ładunku, która rykoszetowała i na całe szczęście nie została uzbrojona. Gdyby ona się uzbroiła, to doszłoby do potężnej eksplozji, wielu policjantów by zginęło. Gdyby głowica przebiła szybę, mogłoby dojść do eksplozji w sąsiednich budynkach, blokach mieszkalnych, a nawet w placówkach oświatowych, przecież tam w pobliżu jest sporo szkół. Widzicie państwo wreszcie drugi granatnik rzucony na ziemię - opisywał fotografie Brezja.

Zdjęcia z wybuchu granatnika w gabinecie Szymczyka

Do sprawy w rozmowie z PAP odniósł się rzecznik Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka. - Prokuratura ma dostęp do wszystkich materiałów związanych z tą sprawą. Prezentowane zdjęcia nie wnoszą nic nowego, o czym nie było mowy wcześniej i czego nie przekazywano opinii publicznej - poinformował Mariusz Ciarka i dodał, że "zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania karnego tylko prokurator może udzielać informacji na temat prowadzonego postępowania, a więc zobowiązani jesteśmy prawnie dochować tajemnicy śledztwa".

Rzecznik dodał, że komendant w tej sprawie "występuje w charakterze pokrzywdzonego" i podkreślił, że "w wypowiedziach pana senatora padło wiele nieprawdziwych informacji, aby nadać sprawie charakter sensacji, jednak to niezależna prokuratura dysponuje całością materiałów i wszechstronnie dokonuje pełnych ustaleń. Należy poczekać na ustalenia prokuratury".

Słuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

 

Czy zamierzasz wziąć udział w jesiennych wyborach parlamentarnych?

TOK FM PREMIUM