"Furioza" i "Odwilż" hitami. Polskie produkcje podbijają międzynarodową publikę. Damięcki podał liczby

Serial "Odwilż" i film "Furioza" to polskie produkcje, które w ostatnim czasie zadebiutowały na platformach streamingowych i błyskawicznie podbiły serca międzynarodowej publiczności. Nic dziwnego, że twórcy i aktorzy pękają z dumy. Mateusz Damięcki i Sebastian Fabijański pochwalili się sukcesami w mediach społecznościowych.

Serial "Odwilż" podbija Europę. Stoi na podium w HBO Max 

Serial "Odwilż", najnowsza polska produkcja od HBO Max, cieszy się bardzo dużą popularnościę nie tylko w Polsce. Kryminalna historia, której akcja rozgrywa się w Szczecinie jest obecnie najchętniej oglądanym serialem w Europie i 14. najpopularniejszym serialem na świecie wśród subskrybentów HBO.

Sukcesem produkcji pochwalił się jeden z aktorów, Sebastian Fabijański:

Dzięki! Serial kryminalny #Odwilż jest najczęściej oglądanym serialem w Europie w #HBOMax i znajduje się na 14 wśród najpopularniejszych seriali w HBO Max na całym świecie! A już w piątek 15.04 premiera dwóch ostatnich odcinków! Tylko w @hbomaxpolska! Czekacie?! - napisał na swoim Instagramie

"Odwilż" opowiada o śledztwie w sprawie morderstwa młodej kobiety, prowadzonym przez policjantkę Katarzynę Zawiję  (w tej roli Katarzyna Wajda). Kryminalna zagadka staje się dla bohaterki impulsem do konfrontacji z własnymi problemami. W obsadzie oprócz Katarzyny Wajdy znaleźli się Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Agnieszka Pilaszewska, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stępkowska

Reżyserem serialu jest Xawery Żuławski, scenariusz napisała Marta Szymanek.

"Furioza" - Mateusz Damięcki w roli kibola gangstera podbija Netfliksa

"Furioza" to kinowy hit, który trafił na platformę Netflix z początkiem kwietnia. Film błyskawicznie okazał się przebojem nie tylko w kraju, ale i za granicą. Sukcesem produkcji pochwalił się Mateusz Damięcki:

Pewien mądry człowiek powiedział mi kiedyś: jeśli nie masz się czym chwalić, to się nie chwal, a jeśli masz z czego być dumny, bądź dumny.

Tak więc, jestem dumny, ponieważ:

"Furioza" wskoczyła na pierwsze miejsce wśród nieanglojęzycznych filmów w ofercie Netfliksa między 4 a 10 kwietnia. 

Dumny aktor dodał, że film, w którym wcielił się w rolę kibola, był oglądany prawie 24 miliony godzin przez widzów z 80 krajów w ciągu zaledwie 4 dni. 

Na koniec Damięcki pogratulował wszystkim twórcom odpowiedzialnym za sukces "Furiozy" i podziękował widzom za obejrzenie filmu.

Netflix i HBO Max liderami wśród platform streamingowych w Polsce

Według wyników badania Mediapanel opracowanych przez Wirtualnemedia.pl w marcu Netflixa, jako stronę www i aplikację, odwiedziło 14,03 mln polskich internautów, co dało 46,79 proc. zasięgu. Każdy spędził na platformie średnio 5 godzin, 5 minut i 19 sekund.

Platformę HBO z treściami odwiedziło zaś 5,56 mln polskich internautów (dało to 18,54 proc. zasięgu), z których każdy spędził tam godzinę, 19 minut i 17 sekund.

Te wyniki czynią z Netfliksa i HBO liderów wśród serwisów streamingowych w Polsce. Na kolejnych miejscach plasują się Player, Polsat Box Go, TVP, Canal+ i cda.pl.

TOK FM PREMIUM