"Sługa Narodu" w Polsacie. Powstanie polska wersja ukraińskiego serialu z Wołodymyrem Zełenskim

Ukraiński serial "Sługa Narodu", który przyniósł ogromną popularność Wołodymyrowi Zełenskiemu, niebawem dokczeka się polskiej wersji. Prawa do produkcji wykupiła stacja Polsat.

"Sługa Narodu" - serial, który przyniósł prezydenturę Wołodymyrowi Zełenskiemu

Ciesząca się ogromną popularnością w Ukrainie produkcja powstała w 2015 Wyprodukowana przez Studio Kwartał 95, nadawana na antenie stacji 1+1 komedia polityczna opowiada o nauczycielu Wasylu Petrowiczu Gołoborodko, w którego rolę wcielił się Wołodymyr Zełenski. Bohater, podobnie jak odgrywający go aktor, zupełnie niespodziewanie zyskuje ogromną popularność wśród obywateli i zostaje prezydentem swojego kraju. Ukraińska publiczność za sprawą tej roli pokochała Zełenskiego, który w 2019 roku, śladami swojej postaci, objął rządy w Ukrainie. 

Polsat kupił prawa do ukraińskiej produkcji 

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, niebawem powstanie polska wersja serialu "Sługa Narodu". Prawa do ekranizacji ukraińskiej produkcji zakupiła bowiem stacja Polsat. Na razie nie wiadomo jakie są plany dotyczące reżysera, obsady, czy terminu rozpoczęcia zdjęć. 

Prawa do produkcji kupiły także takie telewizje, jak brytyjska Channel 4 MBC z Bliskiego Wschodu, ANT 1 z Grecji, PRO TV z Rumunii, a także telewizje z Bułgarii, Mołdawii, Estonii, Francji i Gruzji.

"Sługa Narodu" - gdzie obejrzeć serial z Wołodymyrem Zełenskim?

Bohaterska postawa Wołodymyra Zełenskiego w czasie agresji Rosji na Ukrainę sprawiła, że ukraiński prezydent zyskał ogromną popularność na Zachodzie. Widzowie w wielu krajach poszukują więc informacji, gdzie mogą obejrzeć serial, który przyniósł mu sławę we własnym kraju. Produkcja jest dostępna na platformie Netflix, niestety na razie tylko dla amerykańskich i ukraińskich subskrybentów. Nie wiadomo, czy Netflix zdecyduje się na udostępnienie produkcji również w naszym kraju. Polscy widzowie mogą jednak obejrzeć serial "Sługa Narodu" na jego oficjalnym kanale na Youtube, gdzie zupełnie za darmo dostępne są wszystkie odcinki z polskimi, bądź angielskimi napisami. 

 

TOK FM PREMIUM