Ekscesy Polaków w Londynie. Powstaje serial "Emigracja" na podstawie książki Malcolma XD

Canal+ rozpoczął zdjęcia do serialu "Emigracja". Nowa produkcja będzie ekranizacją popularnej książki "Emigracja" autorstwa Malcolma XD. W rolach głównych wystąpią Tomasz Włosok i Michał Balicki.

Malcolm XD na małym ekranie. Ten serial ma szansę rozbawić widzów do łez

Ekranizacji książki Malcolma XD podjął się Canal+. Jak czytamy na oficjalnym profilu platformy na Facebooku, produkcja będzie liczyła 10 odcinków. Zdjęcia realizowane będą w Polsce i Londynie. "Emigracja" jest pierwszą ekranizowaną książką autora ukrywającego się pod pseudonimem Malcolm XD. Książka opowiada o przygodach dwóch młodych Polaków, którzy postanawiają wyruszyć do stolicy Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu zarobku. 

- "Emigracja" to oparta na moich losach historia, jak na rzeczonej emigracji nie tylko nie dać się zabić, ale i nauczyć się życia. Można by stwierdzić, że żyć każdy jakoś tam umie, ale gdy trafia się z "Dni Agrestu" w małym mieście w Polsce centralnej do Londynu, gdzie są inne zwyczaje, kultury, wyznania i idee, to swoje pomysły na życie trzeba przewartościować. Pomagają w tym poznani po drodze romscy handlarze kamperami, tirowcy, squattersi, rosyjscy oligarchowie, rodzina królewska i recydywiści ukrywający się na wyspach przed polskim wymiarem sprawiedliwości, przy których to akurat człowiek zamiast życia uczy się raczej jak nie zginąć - mówi o swojej książce Malcolm XD.

"Emigracja" - autor książki współscenarzystą serialu

Jak informuje Canal+, Malcolm XD jest współautorem scenariusza do serialu. Za reżyserię "Emigracji" odpowiada Łukasz Kośmicki, który stanął za kamerą w takich produkcjach, jak "Klangor", "Ukryta gra", czy "Rodzinka.pl". 

W kwestii obsady na razie znane są tylko nazwiska aktorów wcielających się w dwie główne role. Są to Tomasza Włosok znany z takich produkcji, jak „Kruk", czy „Boże ciało" oraz Michał Balicki, którego mogliśmy oglądać w "Jak zostałem gangsterem", "Hiacyncie" czy "Planecie Singli" 

Premiera serialu "Emigracja" zaplanowana jest na wiosnę 2023 roku w Canal+

Kim jest Malcolm XD? Wszystko zaczęło się od ojca wędkarza

Autor skrywający się za pseudonimem Malcolm XD zyskał popularność dzięki publikowanym w internecie pastom, czyli krótkim opowiadaniom o humorystycznym charakterze. W ciągu ostatnich kilku lat opublikował w internecie kilkadziesiąt krótkich utworów, które przyciągnęły ponad 2 miliony czytelników. Jednym z najpopularniejszych jego opowiadań jest "Mój stary to fanatyk wędkarstwa", które doczekało się nawet ekranizacji. W rolę "starego" wcielił się Maciej Cyrwus. Malcolm XD ma na swoim koncie dłuższe formy literackie. Pierwsza "Emigracja" miała swoją premierę w 2019 roku. Rok później ukazała się jej kontynuacja, czyli "Edukacja". Autor wydał także  zbiór swoich najlepszych opowiadań zatytułowany "Pastrami" oraz "Kroniki koronawirusowe". 

DOSTĘP PREMIUM