Zwłoki noworodków zakopane w piwnicy. Zatrzymano ojca i matkę

W piwnicy domu w miejscowości Czerniki na Kaszubach ujawniono zwłoki trzeciego noworodka. Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 20-letniej kobiecie z Kaszub.

Prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku powiedział PAP w sobotę, że przed godz. 11. policja odkryła ciało trzeciego noworodka w piwnicy posesji w Czernikach w gminie Stara Kiszewa (Pomorskie).

- Zwłoki noworodków zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku celem badań sekcyjnych. Od rana na miejscu czynności prowadzili funkcjonariusze policji. Do tej sprawy zostały zatrzymane dwie osoby - mężczyzna i jego córka. Poza czynnościami na miejscu równolegle prokurator przesłuchuje kobietę, która usłyszała zarzut zabójstwa. Na razie na temat tej czynności nie udzielamy bliższych informacji, bo trwa przesłuchanie - dodał prokurator Duszyński.

Wkrótce zarzuty w tej sprawie usłyszy 54-letni ojciec kobiety.

Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska powiedziała PAP w sobotę, że policjanci nadal pracują na miejscu ujawnienia zwłok noworodków - w piwnicy jednego z domów na terenie miejscowości Czerniki.

Na miejscu czynności procesowe wykonują policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

- Czynności procesowe wykonywane są pod nadzorem obecnego na miejscu prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie. Ponadto na miejscu zdarzenia pracował przewodnik z psem do wyszukiwania zwłok - dodała Kamińska.

Na miejscu nadal pracują policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, którzy przy użyciu sprzętu, m.in. skanera 3D, ujawniają i zabezpieczają ślady, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności i przebiegu tego przestępstwa.

W piątek wieczorem portal RMF24 i Radio Gdańsk podały, że w miejscowości Czerniki w powiecie kościerskim w jednym z domów znaleziono zwłoki noworodka. W sprawie zatrzymano dwie osoby: 54-letniego mężczyznę i 20-letnią kobietę, którą jest jego córką, a zarazem matką zmarłego dziecka.

TOK FM PREMIUM