Nietrzeźwe przedszkolanki opiekowały się dziećmi. Policja zabrała kobiety z placówki

Dwie nietrzeźwe przedszkolanki opiekowały się dziećmi w przedszkolu w Lisowie koło Kielc. Jedna z kobiet miała w organizmie prawie cztery promile alkoholu. Obie opiekunki zostały zabrane z placówki przez policję i usłyszały zarzuty.
Zobacz wideo

Jak przekazała w poniedziałek mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzeczniczka prasowa kieleckiej policji - do funkcjonariuszy wpłynęło zgłoszenie mówiące o tym, że przedszkolanki prawdopodobnie są pod wpływem alkoholu. Chodziło o placówkę w Lisowie, w gminie Morawica, w powiecie kieleckim. 

- Po sprawdzeniu stanu trzeźwości dwóch kobiet okazało się, że pierwsza z nich, 34-latka, miała w organizmie 1,2 promila alkoholu. Natomiast druga z opiekunek (37-latka) miała 3,8 promila - przekazała policjantka.

Kobiety miały pod opieką dziesięcioro dzieci w wieku od niespełna trzech do sześciu lat. Policjanci zabrali kobiety z placówki. Gdy wytrzeźwiały, zostały doprowadzone do prokuratury. - Usłyszały zarzut narażenia podopiecznych na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez wykonywanie obowiązków służbowych pod wpływem alkoholu - dodała funkcjonariuszka.

Wobec kobiet zastosowano dozór policji, za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

TOK FM PREMIUM