advert 0:
advert:
device 1:all
device 2:all
advert final:
,
Obserwuj
Polityka

Rekonstrukcja rządu Tuska? Wiemy, kto może pożegnać się ze stanowiskiem

Maciej Kluczka
2 min. czytania
02.04.2024 15:37
|
|
fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Po ponad 100 dniach pracy rządu Donalda Tuska pojawia się coraz więcej informacji o tym, że niedługo przyjdzie czas na pierwszą jego rekonstrukcję. Zmiany sugerował zresztą sam premier, bo - jak mówił - to naturalne, że nie wszyscy ministrowie sprawdzają się na swoich stanowiskach.

Jak informuje reporter TOK FM Maciej Kluczka, z ministerialna posadą może pożegnać się m.in. szefowa resortu klimatu Paulina Henning-Kloska. Ministra, jeszcze przed wejściem do resortu, przygotowała ustawę o wiatrakach, ale jej zapisy zostały skrytykowane a projekt wycofany. Mimo wszystko ostała się na stanowisku. Jej zastępczyni - posłanka Urszula Zielińska w "Poranku Radia TOK FM" tak skomentowała te pogłoski: "Nikt z nas nie jest przywiązany do swojego stanowiska". 

Przeszukanie u Ziobry to 'Pegasus Plus'. 'Miało być lepiej, a nie jest'

Ale zaraz - na wszelki wypadek - wymieniła argument na obronę swojej szefowej. - Uratowaliśmy przed bankructwem program Czyste Powietrze, który jak się okazało na początku stycznia, jest zbankrutowany i za chwilę zbankrutuje nam Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Okazało się, że praktycznie nie miał na wypłaty w styczniu. Na szczęście udało się to udrożnić, znaleźć finansowanie z Krajowego Planu Odbudowy - mówiła.

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej podkreślił, że zmiany w rządzie to na razie wyłącznie medialne spekulacje, choć - jak wiemy z przeszłości - często się one sprawdzały. - Każdy ma swoją rolę na boisku, kapitan nazywa się Donald Tusk. Na pytania o zmiany w rządzie odpowiada wyłącznie szef rządu, czyli Donald Tusk - stwierdził poseł.

Z rządu odejść może też minister aktywów Borys Budka i minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz, o którego odejściu mówiło się praktycznie od powołania rządu Tuska. Obaj ministrowie po przeprowadzeniu porządków w spółkach skarbu państwa i mediach publicznych - mieliby wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Głosowanie odbędzie się - przypomnijmy - 9 czerwca.

PiS-owi przestało spadać. Beton 'pała Żądź odwetu i rewanżu'