,
Obserwuj
Mazowieckie

Tragedia na Mazowszu. Dwaj nastolatkowie utonęli w Bugu

PAP, tokfm.pl
1 min. czytania
30.04.2024 06:03
Strażacy wydobyli z rzeki Bug w miejscowości Kamieńczyk - koło Wyszkowa na Mazowszu - ciała dwóch nastoletnich chłopców - poinformował w poniedziałek PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie st. bryg. Sławomir Pietrzak.
|
|
fot. Dariusz Borowicz

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscowości Kamieńczyk w powiecie wyszkowskim. - Po godzinie 17.26 wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o dwóch chłopcach, którzy chcieli się wykąpać i zeszli pod wodę. Dyżurny natychmiast wysłał zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i Ochotniczej Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia - poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie st. bryg. Sławomir Pietrzak.

Jak dodał, o sytuacji strażaków poinformowała osoba postronna, która zauważyła topiących się. Zaznaczył, że strażacy natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie nadbrzeża i zwodowali łodzie, żeby przeszukać wskazany odcinek rzeki. Poinformował, że w akcji udział wzięło 16 pojazdów, a poszukiwania na wodzie prowadziło 7 łódek i skuter.

Tragedia na Mazowszu. Policja potwierdziła tożsamość nastolatków

- Po pewnym czasie na miejsce przybyły Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego, które za pomocą sonarów wskazały prawdopodobne miejsce przebywania poszkodowanych. W tych miejscach interwencję podjęli nurkowie z tych grup, którzy wyłowili poszkodowanych. Niestety, obecni na miejscu ratownicy z zespołu ratownictwa medycznego w obydwu przypadkach stwierdzili zgon - mówił.

Pietrzak powiedział, że policja potwierdziła tożsamość dwóch nastolatków. Dodał, że jeden z nich miał 15 lat, a wiek drugiego nie był potwierdzony w poniedziałek wieczorem.