Dawny stadion w Warszawie "wymazany" przez Google Street View. To przez nowego zarządcę
Obszar pomiędzy ulicami Racławicką a Miłobędzką na Wyględowie - części warszawskiej dzielnicy Mokotów, został "wymazany" z mapy. Jak podał portal Radio Eska Warszawa, przyczyną jest bezpieczeństwo państwa. To właśnie w tej niepozornej okolicy mieści się siedziba Agencji Wywiadu, której misją jest dostarczanie wywiadowczej, wyprzedzającej i ekskluzywnej informacji najważniejszym organom władzy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej.
Sport nie powróci na Stadion Gwardii
Na niewidocznym terenie zlokalizowany jest również dawny Stadion Gwardii, gdzie swoje kariery rozpoczynali tacy legendarni piłkarze jak Roman Kosecki, Władysław Żmuda i Dariusz Dziekanowski, a także bokser Jerzy Kulej, czy złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą Władysław Komar. Odbywały się tam także koncerty - na scenie Stadionu Gwardii wystąpiła m.in. Tina Turner oraz zespół Metallica.
Dziś obszar przy Racławickiej jest zdewastowany i zaniedbany, a działacze sportowi od lat starają się o jego rewitalizację. Swego czasu obiekt był kolebką stołecznego żużla, więc klub WTS Nice Warszawa zabiegał o urządzenie przy Racławickiej stadionu żużlowego.
Słynne 'Szpiegowo' jest w rękach miasta. Wiadomo, kto tam zamieszka
Te plany mają jednak niskie szanse na realizację. Od grudnia ub.r. dawnym kompleksem sportowym Gwardii Warszawa zarządza wspomniana Agencja Wywiadu, która ma siedzibę w zabudowaniach u zbiegu Racławickiej i Miłobędzkiej, a obszar działki został ustanowiony terenem zamkniętym ze względu na obronność i bezpieczeństwo państwa. Na sąsiedniej działce ma powstać ponadto nowy biurowiec Frontexu, czyli unijnej agencji do spraw ochrony granic.
Posłuchaj: