Koronawirus w Polsce. 40 proc. więcej zakażeń niż tydzień wcześniej. Nowe dane
W niedzielę poinformowano o 397 nowych infekcjach. W tej liczbie odnotowano 62 ponowne zakażenia. To o ok. 40 proc. więcej niż w niedzielę tydzień temu, kiedy Ministerstwo Zdrowia podało dane o 284 potwierdzonych infekcjach. Nie zmarł wówczas żaden pacjent z COVID-19. Dwa tygodnie temu, 3 lipca, podano, że było 158 zakażeń koronawirusem, w tym 16 ponownych; też nikt nie zmarł na COVID-19.
W sobotę 16 lipca resort zdrowia donosił z kolei o 2131 potwierdzonych zakażeniach. Był to najwyższy dobowy raport, jaki ministerstwo opublikowało od 1 kwietnia, gdy kończyła się piąta fala epidemii.
Łącznie - jak podano w niedzielę - od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 mln 32 tys. 475 przypadków. Zmarło 116 tys. 470 osób z COVID-19.
Od 16 maja br. w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.