O. Rydzyk trzyma się mocno. "Będzie niemal spadkobiercą spuścizny Jana Pawła II"

Pogłoski o słabnącej mocy o. Rydzyka są zdecydowanie przedwczesne. Zabiegają o niego politycy i ma silne wpływy w Episkopacie. Jego gigantyczne sanktuarium ku czci Jana Pawła II powstanie szybciej niż budowana od lat Świątynia Opatrzności - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Dziś w Warszawie marsz połączonych sił PiS-u, "Solidarności" i o. Rydzyka.

Podczas dzisiejszej, organizowanej wspólnie z PiS-em i "Solidarnością" imprezy, o. Rydzyk przypomni o żądaniach miejsca na multipleksie dla TV Trwam. W dzień marszu "Obudź się, Polsko" "Gazeta" pisze, że - choć rzesze odbiorców mediów Rydzyka - ojciec dyrektor odnosi sukcesy na innych polach. Wznoszony przez niego kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II będzie gotowy w stanie surowym już w lutym 2014 roku. Wg "Gazety" Rydzyk przewyższa zdolnościami organizacyjnymi hierarchów kościelnych, których jeden ze sztandarowych projektów - Świątynia Opatrzności Bożej - ślimaczy się od roku 2002.

"Dzięki świątyni Toruń może zostać jednym z głównych miejsc kultu Jana Pawła II w Polsce, a o. Rydzyk niemal spadkobiercą spuścizny papieża. Na ołtarzu będzie ikona Matki Boskiej Częstochowskiej z prywatnej kaplicy Ojca Świętego w Watykanie. O. Rydzyk ma też m.in. jego ornat, filiżankę, chustę do oczyszczania kielicha z ostatniej celebrowanej przez niego mszy świętej i chusteczkę używaną przez papieża przed śmiercią. Relikwie przyciągną pątników z całego kraju i Polonusów" - czytamy.

O wpływy Rydzyka zabiegają nie tylko politycy - Jarosław Kaczyński czy Zbigniew Ziobro (któremu zakonnik zabronił dziś przemawiać), ale i hierarchowie: "Na przekór tezie 'Polityki' w poniedziałek dystansujący się dotąd wobec o. Rydzyka kard. Stanisław Dziwisz wziął udział w spotkaniu Rodziny Radia Maryja w Radziszowie i wstawił się za TV Trwam. - Myślę, że otrzymają pozwolenia, o które proszą, wspierani przez społeczeństwo. Trzeba uwzględniać prawa społeczeństwa, przecież miliony słuchają czy oglądają TV Trwam - stwierdził."

Więcej o sukcesach o. Rydzyka w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Od 11.00 na Gazeta.pl relacja na żywo z marszu "Obudź się, Polsko"

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM