Morawiecki ogłosił wyższą waloryzację. Ujawnił też, kiedy pojawi się 14. emerytura

Świadczenia emerytalne wzrosną od 1 marca o 7 procent. Jest to wzrost bezprecedensowy - mówił premier. Mateusz Morawiecki poinformował też, kiedy wypłacona zostanie 14. emerytura.
Zobacz wideo

Pandemia, kryzys energetyczny i inflacja to wyzwania, które najmocniej uderzyły w seniorów, w naszych emerytów i rencistów. Dlatego w tym roku emeryci otrzymają jeszcze większe wsparcie - zadeklarował premier na piątkowej konferencji prasowej.

- Świadczenia emerytalne wzrosną od 1 marca o 7 procent - wskazał. Jak mówił, "jest to wzrost bezprecedensowy". - Ponieważ do tego dodajemy jeszcze 13. emeryturę i kolejne kilka procent z 14. emerytury, którą wypłacimy w drugiej połowie tego roku – podkreślił szef rządu. Emeryci mają otrzymać 14. emeryturę "jesienią lub późnym latem". Ma być wypłacana na podobnych zasadach jak w 2021 r.

Premier pytany, skąd wzięło się zamieszanie z czternastą emeryturą, bo przedstawiciele rządu nie deklarowali jednoznacznie w ostatnim czasie, czy faktycznie zostanie przyznana, Morawiecki odpowiedział, że "nie ma żadnego zamieszania decyzyjnego".

- Na stałe wprowadziliśmy element trzynastej emerytury, a w tym roku wprowadzamy kolejny rok czternaste emerytury. To jest decyzja podjęta przez minister Maląg, przez rząd Prawa i Sprawiedliwości i nie widzę tutaj żadnego zamieszania. Widzę tylko korzyść, ogromną korzyść dla emerytów - powiedział premier.

TOK FM PREMIUM