Przemysław Czarnek: Od 1 września do szkół wróci przysposobienie obronne

Od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa wrócą najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, wraz ze strzelaniem, wiedzą obronną i udzielaniem pierwszej pomocy - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

- Od 1 września zdecydowanie zmienimy edukację dla bezpieczeństwa - zapowiedział szef MEiN w Telewizji Republika. - Wprowadzamy elementy znane nam z przysposobienia obronnego z ubiegłych lat - dodał Czarnek.

Jak wyjaśnił, chodzi również o "strzelanie na strzelnicach i zapoznawanie się z bronią". - Po to, żeby rzeczywiście spowodować, by Polacy umieli się obronić w sytuacji, kiedy będzie takie realne zagrożenie - powiedział.

Minister edukacji i nauki ocenił, że dziś jest "przyzwolenie na powrót przysposobienia obronnego właśnie ze strzeleniem, z elementami wiedzy obronnej, ale także pierwszej pomocy".

- Myślę, że gdybyśmy to zakomunikowali jeszcze kilka lat temu, to bylibyśmy poddani jakiejś mocnej krytyce ze strony opozycji. Dziś myślę, że wszyscy się zgadzają z tym, że przysposobienie obronne, najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, które znamy z przeszłości, muszą wrócić. I wrócą od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa - stwierdził Przemysław Czarnek.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM