Nie odpisuj na tego maila. Nie daj się nabrać oszustom. Masowy atak na skrzynki Polaków

Od czwartku, na prywatne i służbowe skrzynki pocztowe, masowo rozsyłane są maile, w których nadawca twierdzi, że uzyskał dostęp do komputera adresata, jego loginów, haseł, zdjęć i wszelkiej działalności internetowej. O ogromnej liczbie zgłoszeń od przerażonych użytkowników poinformował portal Niebezpiecznik.pl.
Zobacz wideo

Z treści maila upublicznionego przez Niebezpiecznik.pl wynika, że autor wiadomości dokonuje szantażu i domaga się pieniędzy. Pisze, że podglądał użytkownika m.in. podczas oglądania stron dla dorosłych. Za nieudostępnianie publicznie nagrań domaga się przelewu w w bitcoinach o równowartości 1350 euro.

Ten oraz inne tego typu maile powinny budzić czujność. To po prostu tzw. phishing - popularna próba oszustwa za pomocą rozsyłanych e-maili (lub sms-ów). Oszust stara się - za pomocą podstępnej wiadomości - skłonić ofiarę do określonych działań i wyłudzić pieniądze czy hasła. 

Jeśli zatem otrzymaliście taką wiadomość e-mail możecie spać spokojnie, nikt nie wykradł waszych haseł, ani nie posiada kompromitujących nagrań. Tę i inne tego typu wiadomości należy zignorować i usunąć.  

DOSTĘP PREMIUM