Porcja ryby za 150 zł i gofr z bitą śmietaną za 35 zł to norma. Drożyzna zabiera nam wakacje [SONDAŻ]

Porcja ryby za 150 zł i gofr z bitą śmietaną za 35 zł są już normą w rodzimych kurortach - pisze w czwartek "Super Express". Dziennik przytacza sondaż Instytutu Badań Pollster, z którego wynika, że z powodu drożyzny 59 proc. badanych zrezygnuje w tym roku z wyjazdowego urlopu.
Zobacz wideo

W sondażu Instytutu Badań Pollster, przeprowadzonym na zlecenie "Super Expressu", zapytano Polaków, czy "ogólny wzrost cen i kosztów życia zmusiły ich do rezygnacji z wakacyjnego wyjazdu w tym roku". "Przez drożyznę aż 59 proc. badanych zrezygnuje w tym roku z wyjazdowego urlopu. Mimo olbrzymich kosztów paliwa, zakwaterowania, żywności i atrakcji turystycznych 41 proc. Polaków deklaruje, że i tak wyruszy w podróż" - informuje gazeta.

"Paradoksalnie jedynym sposobem na obniżenie cen w miejscowościach turystycznych jest pozostanie w domach" - komentuje ekonomista dr Marek Zuber. "W tym roku widzimy podwyżkę cen między 15 a 30 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Po pierwsze, przedsiębiorcy chcą nadrobić ciężki okres pandemii. Po drugie, wyższe są koszty otrzymania usług" - kwituje Zuber.

Badanie zostało przeprowadzone 21-22 czerwca na grupie 1011 dorosłych Polaków.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM