Tragedia na DK 9. Nie żyje pięć osób. Wśród ofiar jest dwoje nastolatków

Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na DK 9 w miejscowości Boksycka (świętokrzyskie) zginęło pięć osób, a dwie zostały ranne. Wśród ofiar jest dwoje nastolatków - poinformowała policja.
Zobacz wideo

Do wypadku na DK 9 doszło przed godziną 5. Z ustaleń policji wynika, że 38-letni mężczyzna, który kierował osobowym mercedesem, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zdarzył się czołowo z fiatem, którego prowadził 72-latek. Fiatem podróżowało jeszcze pięć osób w wieku od 16 do 43 roku życia.

- Wskutek wypadku 38-latek z mercedesa i 16-latek z fiata zostali zabrani do szpitala. Natomiast trzej mężczyźni w wieku 19, 43, 72 lat oraz dwie kobiety w wieku 18 i 38 lat poniosły śmierć na miejscu - powiedziała PAP podkomisarz Ewelina Wrzesień rzeczniczka ostrowieckiej policji.

Trwa szczegółowe wyjaśniania okoliczności wypadku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że fiatem podróżowała rodzina wracająca z wesela.

Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Policja zorganizowała objazd drogami lokalnymi do Ostrowca przez Kunów, Janik i Wymysłów.

TOK FM PREMIUM