Szczątki balonu w polu na Mazurach. Tajemniczy obiekt badają służby i wojsko

W gminie Biała Piska na Mazurach policja zabezpieczyła i przekazała wojsku szczątki obiektu przypominającego balon. Najprawdopodobniej jest to balon meteorologiczny, ale służby są w trakcie sprawdzania tego obiektu - przekazał PAP rzecznik Dowództwa Operacyjnego RSZ ppłk Jacek Goryszewski.
Zobacz wideo

W sobotę wcześnie rano obiekt został zauważony w polu przy drodze w okolicach miejscowości Kaliszki przez osobę cywilną. Zawiadomiła ona policję, a ta zabezpieczyła przedmiot, powiadomiła żandarmerię i kolejne służby wojskowe. Wojsko przejęło obiekt.

- Najprawdopodobniej jest to balon meteorologiczny, ale służby są w trakcie sprawdzania tego obiektu. Trzeba poczekać na dokończenie ich czynności, żeby jednoznacznie to stwierdzić - powiedział PAP rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Jacek Goryszewski.

Jak zaznaczył, urządzenia radiolokacyjne nie stwierdziły żadnych naruszeń przestrzeni powietrznej w tym dniu.

Informację o szczątkach małego balonu znalezionych w sobotę koło Kaliszek jako pierwsze podało Radio RMF FM. Znalazca obiektu opisywał dziennikarzom, że "pod foliową kopułą balonu znajdowała się styropianowa skrzynka, antenka, a na balonie można było odczytać napisy cyrylicą". Nie można więc też jednoznacznie wykluczyć, że jest to balon szpiegowski ze wschodu.

TOK FM PREMIUM