Ukraina. Zatrzymano funkcjonariusza FSB. Planował zamach na prezydenta Zełenskiego

W Użhorodzie, na pograniczu ukraińsko-słowackim, zatrzymany został agent rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), który organizował grupę dywersyjną i planował zamachy w Kijowie, w tym na prezydenta Wołodymyra Zełenskiego - podała agencja Unian.
Zobacz wideo

Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze kontrwywiadu wojskowego Ukrainy. Tworzona przez agenta rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa  grupa dywersyjna miała przedostać się do Kijowa, udając oddział obrony terytorialnej.

Jak poinformowała agencja Unian, celem był zamach na Wołodymyra Zełenskiego i inne akty dywersji w dzielnicy rządowej.

Ukraińskie służby poinformowały o zatrzymaniu funkcjonariusza FSB, który organizował grupę dywersyjną i planował zamachy w Kijowie, w tym na prezydenta Wołodymyra ZełenskiegoUkraińskie służby poinformowały o zatrzymaniu funkcjonariusza FSB, który organizował grupę dywersyjną i planował zamachy w Kijowie, w tym na prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Źródło: Agencja Unian/Telegram

Rosjanie celują w Zełenskiego

Praktycznie zaraz po wybuchu wojny pojawiły się informacje, że Rosja wysłała do Kijowa słynną grupę Wagnera, by unieszkodliwić prezydenta Ukrainy. Dla Moskwy Wołodymyr Zełenski jest jednym z najważniejszych celów. Stąd pojawiające się co jakiś czas fake newsy dotyczące jego ucieczki z kraju, które mają osłabić morale broniących się od blisko 30 dni Ukraińców.  Prezydent Ukrainy stał się jednym z największych symboli oporu przed rosyjską agresją.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

TOK FM PREMIUM